Quantcast

Řecký satelit Hellas Sat 4 pokračuje v úspěšné trajektorii

| redakce | tisk

Řecký satelit Hellas Sat 4 pokračuje ve své trati až do své určené polohy na 39 stupňů východně. Po úspěšném využití technologických inovací solárních panelů nové generace podobným solárním plachtám krátce po svém startu satelit zahájil další systém s nejmodernější technologií elektrického pohonu.

Satelit Hellas Sat 4 byl vynesen 5. února 2019 ve 22:28 hodin našeho času z evropského kosmodromu v Kourou ve Francouzské Guyaně. Jednalo se o let VA247 největší nosnou raketou v Evropě Ariane 5. Dne 16.2.2019 v 18:00 hodin byla zahájena druhá fáze - přesunutí satelitu na geostacionární oběžnou dráhu.

Chemické satelity potřebují deset dní k dosažení geostacionární oběžné dráhy, zatím co elektrické satelity potřebují k tomuto kroku 100 dní,“ vysvětlil Christodoulos Protopapas, CEO satelitního operátora Hellas Sat, který zdůraznil, že nové technologie a technické postupy používané před komerčním provozem nového satelitu jsou nástroje k dosažení konečného cíle, aby satelit Hellas Sat 4 dosáhl určenou geostacionární dráhu a zůstal tam ne 15, ale 23 let.

Christodoulos Protopapas ve svém vyjádření v APE-MPE uvedl, že dosažení satelitu na geostacionární orbitální pozici by mělo dojít dříve než na konci května, který je původním cílem.

Hellas Sat 4 bude sloužit na pozici 39°E spolu se stávajícím satelitem Hellas Sat 3. Na pozici 39°E bude k dispozici dalších 34 transpondérů v Ku pásmu s pokrytím Evropy, Středního východu a Jižní Afriky.

zdroj: satdream.gr, překlad pro parabolu.cz a3210

Reklama
Vybrané články