CryptoBox 800 UHD

Telekom Austria Group: Museum HD zakódována

| redakce | tisk

Společnost Telekom Austria Group (TAG) zakódovala na satelitu Eutelsat 9B distribuční signál tématické stanice Museum HD. Program ve volné ( FTA) distribuci zde fungoval od konce listopadu loňského roku.

Museum HD se vysílá na kmitočtu 11,727 GHz na transpondéru, který společně využívá nizozemská pay-tv platforma Joyne a právě zmíněná společnost TAG. Aktuálně je to jediný program, který již poskytuje z tohoto satelitu a kapacity.

TAG rozšířila svoje aktivity o poskytování satelitních služeb pro kabelové operátory a programmery z pozice 9°E. Z transpondéru Joyne nabízí pokrytí celé Evropy, severní Afriky a středního východu. Doposud firma dodávala služby zejména platformám Antik Sat a Orange TV cez satelit z pozice 16°E, kde je umístěna družice Eutelsat 16A.

Kanál Museum HD je oknem do světa umění v nejširším pojetí. Stanice se věnuje amatérům a kulturním nadšencům. Věnuje se klasickému, modernímu i současnému umění, sochařství, designu, architektuře, street art, bodypainting či fotografování.

technické parametry - Museum HD:

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 11,727 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA Conax