Místo pro Vaši reklamu

Mediaset a Daniel Křetínský navyšují podíly v ProSiebenSat.1

| redakce | tisk | názory

Mediaset España Comunicacion S.A., společnost skupiny Mediaset Group, pokračuje v navyšování svého vlivu na chod německé mediální společnosti. Mediaset España koupila 4,25 procentní podíl v ProSiebenSat.1 Media SE, který se přičte ke stávajícímu podílu 5,25%.

Obchod byl oceněn na 61 milionů eur.

Celkově Mediaset jako skupina ovládá 20,1 procent německé skupiny, protože mateřská společnost v Itálii kontroluje dalších 10,3 procenta v ProSieben. Pro Mediaset to není konečné číslo a podíl by chtěla navýšit na 29 procent.

Mediaset se netají tím, že by chtěla v ProSiebenSat.1 většinu a mohla ji tak ovládat i s ohledem na vznikající mediální skupinu MfE (MediaforEurope).

Podíl v ProSiebenSat.1 navýšil také český podnikatel Daniel Křetínský a to na 10%. Daniel Křetínský prostřednictvím skupiny Czech Media Invest (CMI) získal přibližně 4,07 procentní podíl v ProSiebenSat.1 v říjnu loňského roku. Podle podnikatele se jedná o první krok v nové strategii, kterou formulovali akcionáři a management CMI a která spočívá v nákupu minoritních akciových podílů v evropských mediálních společnostech, včetně kótovaných, ve kterých CMI spatřuje atraktivní investiční potenciál.

ProSiebenSat.1 je přední zábavní mediální skupina, která provozuje 15 volných a placených programů pro více než 45 milionu televizních domácností v Německu, Rakousku a Švýcarsku - mj. ProSieben, Sat.1, kabel eins, Sat.1 Gold, ProSieben MAXX, kabel eins doku, sixx, Puls 4, Puls 8 a dalších.

zdroj: Advanced television, davidemaggio.it, franck, vl.info

názory čtenářů