Quantcast

GB News odstartuje 13. června

| redakce | tisk

Nový britský zpravodajský a informační kanál GB News zahájí vysílání v neděli 13. června ve 20:00 hodin. Vyplývá to z informací zveřejněných vysílatelem na sociálních sítích. Stanice má být k dispozici na následujících platformách: Freeview (236. pozice), Sky UK, Virgin Media, YouView (236), Freesat UK (216) a také online.

Prvním pořadem na GB News bude "Welcome to GB News".

Připomínáme, že před několika dny byly spuštěny nekódované testy GB News HD na satelitu Astra 2F (28,2°E). Bohužel, vysílání bylo umístěno do multiplexu v britském svazku a příjem je ve střední Evropě složitý a je nutná parabola o větším rozměru.

Novinář Andrew Neil bude provázet v hlavním vysílací čase pořadem „Andrew Neil“, zatímco Michelle Dewberry bude moderovat víkendovou show „Dewbs & Co“. Dan Wootton, známý svým mnoha exkluzivními obsahy na světě, včetně „Megxit“, bude hostit „Tonight Live with Dan Wootton“ pět večerů v týdnu a Nana Akua bude provázet pořadem „Tonight Live with Nana Akua“.

GB News - záběr z příjmu stanice
▲ GB News - záběr z příjmu stanice

Archeolog, spisovatel a novinář Neil Oliver bude hostit „Neil Oliver Live“ a komik, spisovatel a kulturní komentátor Andrew Doyle bude moderovat „Free Speech Nation“. Alastair Stewart bude připravovat pořad „Alastair Stewart & Friends“.

Novinář Colin Brazier a sociální komentátor Mercy Muroki spojí své síly, aby společně vedli program, stejně jako bývalá labouristická poslankyně Gloria De Piero a ekonom Liam Halligan.

Odpolední program společně budou moderovat novináři Simon McCoy a Alex Phillips. Na ranní show „The Great British Breakfast“ se představí Nana Akua, Kirsty Gallacher, Rebecca Hutson, Inaya Folarin Iman, Darren McCaffrey a Rosie Wright, z nichž všechny budou rovněž spolupracovat na dalších show.

„V televizních zprávách a debatách existuje skutečný hlad po něčem čerstvém a odlišném,“ řekl John McAndrew, ředitel zpravodajství a programmingu GB News.

technické parametry - GB News:

• Astra 2F (28,2°E), freq. 11,307 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA, britský svazek

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články