CryptoBox 800 UHD

Itálie: Velký zásah proti pirátským IPTV serverům

| redakce | tisk

Italská finanční policie z Milána provedla razii proti nelegálním vysílacím IPTV centrům umístěným ve Švýcarsku a na Sicílii v Itálii. 22 Italů a dva Švýcaři byli obviněni z kriminálních aktivit s nadnárodním charakterem.

Jejich činnost spočívala v prodeji a distribuci dekódovaných audio/video streamů k přibližně 900 prodejcům, jejichž výnosy činily přibližně 1 milion eur.

Zákazníci mohli po zaplacení měsíčního poplatku ve výši 10 až 15 eur nelegálně sledovat pirátský obsah ze všech hlavních platforem placené televize, čímž provozovatelům vysílání způsobili ztráty odhadované na 130 milionů eur.

Prodejci dostanou pokuty v rozmezí od 2.582 do 25.822 eur, přičemž více než 2 tisíce koncových uživatelů v Itálii bude muset rovněž zaplatit pokutu ve výši 1.032 eur.

Nejde o první případ v poslední době. Jen o několik dní dříve uzavřela policie v Katalánii provoz nelegální IPTV platformy, která měla kolem 1,5 milionu uživatelů v 18 italských provincii bez televizního signálu, čímž fakticky ukončila 80% nelegálních aktivit v Itálii v oblasti IPTV.

Státní zastupitelství v Katalánii vyšetřuje 45 osob kvůli zločinnému spolčení, zneužití přístupu k počítačovým systémů, počítačovému podvodu a nelegálnímu vysílání původních děl prostřednictvím internetu.

Klienti platiti 10 eur měsíčně. Měsíční obrat pirátů se odhaduje na 15 milionů eur a to na úkor společností Sky Italia, DAZN, Mediaset a Netflix a dalších poskytovatelů obsahu.

zdroj: Advanced television