Quantcast

CNN Portugal odstartuje již brzy

| redakce | tisk

Další země v Evropě bude mít lokální mutaci amerického zpravodajského a informačního kanálu CNN. Portugalská mediální skupina Media Capital Group podepsala licenční smlouvu se společností Turner Broadcasting System Europe na spuštění kanálu CNN Portugal.

Termín spuštění nového kanálu nebyl uveden, nicméně se počítá, že odstartuje do konce letošního roku.

"Na tomto projektu pracujeme již několik měsíců, určitě hodláme zahájit vysílání v posledním čtvrtletí letošního roku," řekl generální ředitel Media Capital Mário Ferreira v Jornal das 8 na TVI.

Portugalská společnost Media Capital má být zodpovědná za implementaci programu a provoz nového televizního kanálu. CNN má poskytnout školení, rady a přístup k obsahu.

CNN a Media Capital (foto: Media Capital/satkurier.pl)
▲ CNN a Media Capital (foto: Media Capital/satkurier.pl)

Podle portugalské společnosti budou další informace zveřejněny později, po jednáních s regulačnímu úřady (ERC).

Deník Economia Online uvedl, že CNN Portugal má nahradit stávající zpravodajský kanál TVI24 ale neposkytla další podrobnosti o harmonogramu změn. CNN Portugal bude konkurovat dvěma dalším portugalským televizním kanálům - RTP 3 a SIC Notícias.

Oznámení dohody Media Capital se CNN přichází přesně šest měsíců poté co byl Mário Ferreira zvolen předsedou představenstva Media Capital, a dne 14. května 2020 se stal vlastníkem TVI a koupil 30,22% akcií společnosti. Zajímavé je, že již existuje CNN v portugalštině. Od 15. března 2020 je v provozu CNN Brasil.

Vedle stanice TVI24 společnost Media Capital vysílá také kanál TVI a také tématické programy TVI Reality a TVI Ficçao. Vlastní také 4 rozhlasové stanice: Comercial, M80, Cidade i SmoothFM, producentem obsahu Plural a řady internetových platforem.

Společnost Media Capital uzavřela rok 2020 se ztrátou 11,1 milionu eur, což je 80% nárůst oproti předchozímu roku (ztráta 54,72 milionu eur).

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články