Quantcast

Liga mistrů UEFA bude jen pro některé operátory?

| redakce | tisk

Nové sportovní kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 začaly vysílat 13. srpna 2021. Od svého spuštění jsou dostupné jen u vybraných televizních operátorů v České republice a na Slovensku.

Seznam operátorů s programy Nova Sport 3 a 4 se od spuštění programů příliš nerozšířil. Od startu stanic je najdou zákazníci u operátorů služeb T-Mobile TV, O2 TV, Telly a později také u Vodafone TV v Česku, DIGI Slovakia, Magio TV a později byly stanice přidány do balíčků operátora Orange TV. U ostatních televizních poskytovatelů se výše popisované programy doposud neobjevily. Vysílatel kanálů Nova Sport při startu uváděl, že je snahou dostat uvedené nové rogramy k co největšímu počtu diváků.

Na redakci portálu Živé.sk se obrátila řada menších a středně velkých poskytovatelů televizních služeb, kteří tvrdí, že informace provozovatele Nova Sport je zavádějící. Podle nich se nechce dohodnout s ostatními hráči na trhu a menší operátoři očekávají, že stanice zůstanou v nabídce jen velkých poskytovatelů.

Nové televizní studio Nova Sport (foto: Nova)
▲ Nové televizní studio Nova Sport (foto: Nova)

Dostali sme neakceptovateľné podmienky. A keď hovorím neakceptovateľné, myslím tým, že si od nás vypýtali ročný poplatok, ktorý skoro zodpovedá ročnému rozpočtu našej celej TV služby, vrátane platformy a poplatkov za stanice,“ uvedl jeden z operátorů ve vyjádření pro Živé.sk. Další z hráčů uvedenému webu uvedl, že Nova Sport si prý vyžádala fixní roční poplatek ve statisících eur. Rovněž uvedl, že takovou nabídku v žádném případě nebude akceptovat.

Někteří operátoři se domnívají, že nabídka pro menší operátory je jen formální, aby případně provozovateli Nova Sportu nehrozily spory za protimonopolní jednání.

"Nemůžeme sdílet detaily z probíhajících ani uzavřených jednání a ani komentovat názory jiných stran na tato jednání," uvedl ve své odpovědi portálu Živé.sk mluvčí Novy Jan Němeček.

Reklama
Vybrané články