ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

RTV San Marino a RTV Sport brzy po celé Itálii

| redakce | tisk

Veřejnoprávní televizní kanály ze San Marina - RTV San Marino HD a RTV Sport budou brzy dostupné pro více diváků. Dne 16. října 2021 vstoupí obě stanice do italského celoplošného multiplexu a k programům se tak dostanou všechny italské domácnosti s pozemní televizí.

Hlavní kanál RTV San Marino HD mohou sledovat diváci ze satelitu Eutelsat Hot Bird (13°E) po celé Itálii a Evropě díky volnému vysílání. Stanice je také součástí nabídky bezplatné platformy TivúSat.

Rozšíření distribuce kanálů ze San Marina oznámili státní tajemník pro zahraniční věci republiky San Marina Luca Beccari a ředitel Rtv San Marino Carlo Romeo.

Modulace programů RTV San Marino HD a RTV Sport bude přenášena v národním multiplexu ve spolupráci s Rai a to bez dalších nákladů, vysvětlil Beccari.

Tato dohoda znamená, že se významně zvýší divácký dosah programů ze San Marina. Doposud obě stanice z pozemního vysílání si mohlo naladit maximálně půl milionu diváků. Po zařazení do multiplexu Rai se zvýší dostupnost programů pro téměř 60 milionu diváků. V Itálii tak budou de facto vysílat dvě celoplošné veřejnoprávní televize.

Připomeňme, že od února letošního roku vysílají oba programy ze San Marina se sjednocenými logy s Rai a to včetně fontu.

Ze zařazení programů ze San Marina do italského celoplošného multiplexu budou těžit i satelitní diváci. RTV San Marino při této příležitosti upraví vysílací schéma, které bude postupně atraktivnější s více filmy, seriály, sportem a také s původní produkcí. Prvním pořadem, který uvidí diváci celoplošně a který se stanice "welcome" pořadem, bude gala večer "Gala di Rtv" ze studií RTV San Marino, kde nebudou chybět významní hosté, hudba a zábava. Pořad se bude vysílat v přímém přenosu 16.10.2021 od 21 hodin.

technické parametry - SMTV San Marino HD:

Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 12,149 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: franck + TV San Marino + vl.info