Quantcast

Britská policie uzavřela pirátskou streamovací službu

| redakce | tisk

Britská policie zlikvidovala pirátskou streamovací síť. Po policejní operaci ve West Midlands byly zatčeny 3 osoby a zlikvidována rozsáhlá nelegální streamovací síť, která poskytovala pirátský přístup k prémiovému obsahu.

Pirátská platforma měla údajně stovky tisíc zákazníků.

V rámci několik měsíců plánované operace byla pirátská síť vypnuta, nelegální vysílání bylo zakázáno a na obrazovce se objevila divákům zpráva upozorňující na nelegálnost přístupu k obsahu.

Na společné operaci spolupracovali policisté z West Midlands Police se zástupci britské organizace na ochranu duševního vlastnictví FACT z technického a zpravodajského hlediska.

Dotyčné streamovací služby nelegálně zpřístupňovaly rozsáhlý katalog živých televizních pořadů a videoobsahu z celého světa, včetně sportovních přenosů, pro použití v televizorech, chytrých telefonech, tabletech a nelegálních streamovacích zařízeních.

"Dva muži ve věku 53 a 35 let a 40letá žena byli zatčeni pro podezření z porušování autorských práv, podvodu a spiknutí za účelem spáchání podvodu," informuje seržant Allan McDonald z oddělení hospodářské kriminality policie West Midland.

"Uživatelé a předplatitelé nelegálních služeb by si měli uvědomit, že se nejen sami dopouštějí trestného činu, ale vystavují se také riziku krádeže identity, malwaru a virů. Varoval, že zapojení do pirátství se prostě nevyplatí riskovat," uvedl generální ředitel FACT Kieron Sharp.

Jedná se o poslední z řady opatření zaměřených na boj proti internetovému pirátství, které nejenže způsobuje značné škody producentům, ale také vystavuje spotřebitele sériovým rizikům internetových podvodů, krádeží identity, malwaru a vystavení extrémnímu nebo explicitnímu obsahu.

V červenci 2021 byl muž odsouzen k 16 měsícům vězení za nelegální poskytování a sledování prémiového obsahu.

Paul Faulkner byl odsouzen poté, co přiznal vinu za řadu porušení autorských práv a podvodů, včetně přístupu k pirátskému obsahu pro osobní potřebu, za což dostal samostatný trest v délce 4 měsíců.

zdroj: fact-uk.org.uk + satkurier.pl

Reklama
Vybrané články