Quantcast

Hana Lipovská odvolána z Rady ČT

| redakce | tisk

Poslanecká sněmovna dnes rozhodla o odvolání Hany Lipovské z Rady ČT. Do tohoto kontrolního orgánu byla zvolena na konci května loňského roku.

"Členka Rady paní Lipovská od počátku působení v Radě České televize propaguje ve veřejném prostoru vyhraněný politický názor. Velkou část aktivit už projevila už před angažmá v politickém hnutí Volný blok, když vykonávala funkci v rámci Institutu svobody a demokracie. Paní Lipovská spolu s paní Bobošíkovou se podílela na založení Institutu, je členkou správní rady, autorkou článků a internetových videí, které Institut připravuje a veřejně šíří. Pod hlavičkou Institutu vystupuje paní Lipovská proti jiným veřejným institucím, je podepsána pod materiálem o údajném bezpečnostním riziku a dění v České televizi a je také podepsána pod dopisem poslancům Evropského parlamentu, kde obviňuje Senát a ministra kultury z nátlaku na Českou televizi," uvedla poslankyně a navrhovatelka bodu odvolání Lipovské na program zasedání Olga Sommerová.

Olga Sommerová rovněž připomněla zákon o České televizi § 5 odst. 2., který říká, že "Člen Rady nesmí zastávat žádnou funkci v politických stranách, politických hnutích, občanských sdruženích, ani vystupovat jejich jménem v jejich prospěch."

Pro odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT hlasovalo 71 poslanců, 18 bylo proti.

Reklama
Vybrané články