Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Yahsat zvažuje dva nové satelity

| redakce | tisk

Vláda Spojených arabských emirátů (SAE) pověřila společnost Yahsat se sídlem v Abú Zabí, aby prozkoumala poptávku na trhu a posoudila potřebu dvou nových satelitů, které by mohly být vypuštěny v roce 2026.

SAE prostřednictvím společnosti Al Yah (Yahsat) již provozují satelity Al Yah 1 a Al Yah 2 a potenciálně dvě nové kosmické aparáty Al Yah 4 a Al Yah 5. Koncepce má zaručit kapacitu, která je již vládě poskytována, ale také zvládnout rozšíření na základě poptávky trhu.

Ali Al Hashemi, generální ředitel skupiny/Yahsat, řekl: „Yahsat je dlouhodobě uznáván jako silný národní šampion, globální lídr v oblasti ICT a aktivátor kritické komunikační infrastruktury. Toto potenciální rozšíření naší flotily pro vládu Spojených arabských emirátů by dále posílilo naše dlouhodobé smluvní nedodělky a posílilo naši pozici hlavního dodavatele a preferovaného partnera vlády SAE pro vládu v oblasti pokročilé satelitní komunikace a kritických potřeb satelitního připojení. Neustále se snažíme poskytovat našim zákazníkům a partnerům nejlepší řešení a vybavení ve své třídě. Dnešní oznámení o posouzení rozšíření stávající flotily představuje významnou příležitost ke zvýšení obchodní hodnoty společnosti Yahsat pro všechny zúčastněné strany, což nám umožňuje vytěžit z naší budoucí strategie růstu.“

Družice Al Yah 1 byla spuštěna v roce 2011, zatímco Al Yah 2 byla vynesena v roce 2012.

zdroj: Advanced television

Reklama
Vybrané články