Quantcast
Konference Radiokomunikace

Eutelsat a Gazprom sníží emise CO2

| redakce | tisk

Konnect Russia, společnost Eutelsat Communications, a firma Gazprom MKS, která se specializuje na úsporu plynu pomocí mobilních kompresorových stanic, zveřejnily výsledky rozsáhlého projektu spolupráce zaměřeného na snížení emisí CO2 dceřiných společností Gazpromu v oblasti přepravy plynu.

V rámci dvouletého programu zaměřeného na snížení objemu vypouštěného plynu při opravách plynovodů ve 13 společnostech bylo provedeno přibližně 400 přesunů pomocí mobilních kompresorových stanic v části Ruska sahající od Severozápadního okruhu po Chanty-Mansijskou oblast.

Ilustrační foto (foto: Shutterstock)
▲ Ilustrační foto (foto: Shutterstock)

V tak rozsáhlém regionu byla satelitní komunikace optimální infrastrukturou pro dohled nad složitými operacemi, včetně centralizovaného řízení sítě mobilních kompresorových stanic, navrhování logistiky pro přesun komplexů, umožnění pravidelného monitorování prací a zajištění nepřetržité komunikace mezi dispečinky a posádkami mobilních stanic.

Program přinesl značné výhody, ušetřil přibližně jednu miliardu metrů krychlových zemního plynu a rovnal se snížení emisí skleníkových plynů o 17 milionů tun ekvivalentu CO2.

Dmitrij Bronner, generální ředitel společnosti Konnect Russia, řekl: "Bylo nám ctí podpořit Gazprom v tomto nesmírně významném projektu. Výsledky ukazují, jak efektivní může být satelitní internet v ropném a plynárenském průmyslu díky všudypřítomnému pokrytí a flexibilní funkčnosti pro mobilní objekty. Doufáme, že budeme i nadále spolupracovat se společností Gazprom a dalšími subjekty na projektech, které slouží mimo jiné k ochraně přírody a zlepšení ekologické situace v Rusku. Tento program skutečně ukázal výhody sladění ekologických ambicí s obchodními cíli, což vede k oboustranně výhodnému výsledku pro společnost, naše zákazníky i naši planetu."

Reklama
Vybrané články