Quantcast

Pokuta 75 tisíc za Soukup shop na TV Barrandov

| redakce | tisk

Pokutu ve výši 75 tisíc českých korun vyměřil český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) provozovateli televizní skupiny Barrandov, společnosti Barrandov Televizní Studio a.s., za programový blok "Soukup shop".

Podle názoru regulátora se vysílatel uznává vinným ze spáchání přestupku dle ustanovení § 48 odst. 1 písm. c) zákona č. 231/2001 Sb. Rozhodla o tom RRTV na svém 19. zasedání konaném 9. listopadu 2021.

Sídlo televizní skupiny Barrandov (foto: Televize Barrandov)
▲ Sídlo televizní skupiny Barrandov (foto: Televize Barrandov)

Podle RRTV uvedený zákon porušila tím, že dne 5. května 2021 od 14:15 hodiny odvysílala celoplošná televize Barrandov obchodní sdělení, respektive teleshopping "Soukup shop", v němž účinkoval moderátor zpravodajských a politicko-publicistických pořadů vysílaných na programu Televize Barrandov Jaromír Soukup, čímž se podle rozhodnutí regulátora dopustil porušení povinnosti nezařazovat do vysílání obchodní sdělení, v nichž účinkují hlasatelé, moderátoři a redaktoři zpravodajských a politicko-publicistických pořadů. Za porušení zákona RRTV uložila provozovateli pokutu ve výši 75 tisíc Kč, kterou má zaplatit do 30 dnů ode dne právní moci rozhodnutí.

Zároveň má provozovatel do pěti dnů uhradit paušální částku nákladů řízení ve výši 1 tisíc Kč.

Jaromír Soukup je generálním ředitelem televizní skupiny Barrandov (kanály TV Barrandov, Kino Barrandov a Barrandov Krimi). Je také moderátorem zpravodajských, publicistických, lifestylových, zábavních a gastronomických pořadů na TV Barrandov.

Reklama
Vybrané články