Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Šlágr 2 přišel o terestrickou licenci

| redakce | tisk

Televizní stanice Šlágr 2 již nemůže vysílat svůj program prostřednictvím pozemních vysílačů. Provozovatel této stanice, společnost Šlágr TV, spol. s r.o. ztratila licenci pro pozemní vysílání.

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém 19. zasedání konaného 9. listopadu 2021 se rozhodla odejmout provozovateli Šlágr TV, spol. s r.o. v likvidaci licenci k provozování zemského digitálního televizního vysílání programu Šlágr 2. Důvodem k odejmutí terestrické licence je skutečnost, že se program touto cestou nevysílal déle než 30 dnů v průběhu kalendářního roku od zahájení vysílání.

Šlár 2. Ilustrační foto
▲ Šlár 2. Ilustrační foto

Společnost Šlágr TV, s.r.o. v likvidaci má zároveň povinnost uhradit RRTV náhradu nákladů řízení, které vyvolal účastník porušením své právní povinnosti a to paušální částkou ve výši 1 tisíc českých korun. Tuto částku je provozovatel povinen uhradit do pěti pracovních dnů od doručení rozhodnutí RRTV.

Přes pozemní vysílače aktuálně vysílá jiný program skupiny Šlágr - stanice Šlágr Muzika. Stanice je dostupná v pozemním vysílání (DVB-T2 multiplex 24) a rovněž také v satelitních platformách Skylink, freeSAT, Telly, Magio Sat, Nová Digi TV SK a T-Mobile SAT a u dalších tv operátorů.

Program Šlágr Muzika je licencován na Slovensku. Podobně jako sesterský prémiový hudební kanál Šlágr Premium. Stanice je dostupná v balíčcích Skylink a Antik Sat a u dalších tv operátorů. Na Slovensku získal v tomto týdnu licenci další kanál společnost společnost Československá Muzika, spol. s.r.o. - Šlágr Originál. Stanice má vysílat přes pozemní vysílače a rovněž i na satelitu.

Reklama
Vybrané články