Quantcast

Vánoce na TV Nova: Česká i norská Popelka

| redakce | tisk

Vánoční programové schéma Skupiny Nova letos nabídne československou „pohádku pohádek“ Tři oříšky pro Popelku a také její čerstvý norský remake Tři přání pro Popelku.

Ulice přinese štědrovečerní speciál z Kašperských hor a Silvestr bude tradičně patřit speciálnímu vydání Televizních novin a zábavě. Vedle toho pestrá nabídka české filmové klasiky a zahraničních snímků.

Vánoce na programech skupiny Nova (foto: TV Nova)
▲ Vánoce na programech skupiny Nova (foto: TV Nova)

Premiéru v kinech měla 16. listopadu 1973. Záhy se stala součástí vánočních svátků nejen u nás, ale i na Slovensku, v Německu, Norsku a dalších zemích. Tři oříšky pro Popelku se prodaly do více než třiceti zemí světa. Mezi největší fanoušky československé Popelky patří dlouhodobě Norové. Možná proto se československé pohádce dostalo remaku právě od norských tvůrců. Tři přání pro Popelku, která TV Nova uvede 20. prosince, vznikly v roce 2021. A ačkoli byly norské kritiky z nové verze vesměs nadšené, zaznívá v nich opakovaně, že původnímu, československému předobrazu se přesto nic nevyrovná.

Seriál Ulice, který letos vstoupil už do osmnácté sezony a spolu s Ordinací v růžové zahradě 2 je tak nejdéle uváděným seriálem v tuzemské televizní historii, nadělí i letos vánoční dárek pro všechny své příznivce - speciální štědrovečerní díl. Také tentokrát z něj na diváky dýchne kouzelná atmosféra Vánoc, již umocní takřka pohádkový příběh i velké dobrodružství na hradě Kašperk.

Tři oříšky pro Popelku uvede letos TV Nova (foto: TV Nova)
▲ Tři oříšky pro Popelku uvede letos TV Nova (foto: TV Nova)

Během vánočních svátků TV Nova přinese českou filmovou a pohádkovou klasiku - diváci uvidí například tituly Tři bratři, Řachanda, Nejkrásnější hádanka, S tebou mě baví svět, trilogii Slunce, seno..., Vesničko má středisková, Mrazík, Krakonoš a lyžníci, Láska nebeská, Mravnost nade vše, Princ Bajaja či Jak vycvičit draka.

Adventní čas se odrazí také v programu Snídaně i Víkendové Snídaně. „Snídaňoví kuchaři“ budou péct nejrůznější druhy vánočního cukroví, ale ukážou také tipy na jedlé dárky. Moderátoři se svými hosty předvedou, jak si doma vyrobit krásný adventní věnec, adventní kalendář nebo vánoční přání a dekorace či jaké jsou trendy v balení dárků. Nebude chybět ani etiketa stolování při slavnostní štědrovečerní hostině. Celý prosinec se diváci mohou těšit také na tematická živá hudební vystoupení.

S tebou mě baví svět uvede během vánočních svátků TV Nova (foto: TV Nova)
▲ S tebou mě baví svět uvede během vánočních svátků TV Nova (foto: TV Nova)

Poslední večer v roce bude na obrazovkách TV Nova tradičně patřit speciálnímu vydání celoročně nejsledovanější zpravodajské relace v Česku - Televizních novin. I letos diváci uvidí výběr toho, co se tak úplně nepodařilo. Čekají na ně i nepovedené záběry z oblíbených seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 a mnoho dalších překvapení.

Další silvestrovskou premiérou bude Zábavný pořad Tvoje tvář má známý hlas - Velký silvestrovský případ, v němž se bude Ondřej Sokol, Aleš Háma a Martin Finger snažit vyřešit „případ století“. Někdo totiž unese Lucii Borhyovou a na její záchranu budou mít detektivové sotva pár hodin.

Reklama
Vybrané články