Quantcast
CryptoBox 800 UHD

ARD-Test-R v HD na 19,2E

| redakce | tisk

Bezplatná služba "Test-R" nyní vysílá b HD rozlišení přes satelitní systém Astra na pozici 19,2°E. Dne 15. listopadu skončily MPEG-2/SD programy arte, ONE, Tagesschau24 a Phoenix a s nimi i služba Test-R pro výrobce přijímačů, prodejce televizorů a kabelové operátory.

Přestože všechny kanály vysílají v HD rozlišení delší dobu, služba "Test-R" byla spuštěna v lepší obrazové kvalitě (HDTV) až nyní.

Dne 22. listopadu 2022 byl spuštěn kanál "ARD-Test-R" v HD rozlišení na transpondéru číslo 39 na družici Astra 1L (19,2°E), na kmitočtu 11,053 GHz. Tato programová pozice je nalezena spolu s kanály Tagesschau 24 HD, One HD, ARD-alpha HD, SR Fernsehen HD a Radio Bremen HD. Vysílání je šířeno volně ( FTA).

ARD Test-R - záběr z příjmu stanice v době šíření Tagesschau24 (foto: satkurier.pl)
▲ ARD Test-R - záběr z příjmu stanice v době šíření Tagesschau24 (foto: satkurier.pl)

Testovací stanice Test-R je určena především výrobcům přijímačů, prodejcům televizorů, kabelovým operátorům a všem zainteresovaným divákům k testování spínacích koncových zařízení v režimu PMT. Přepínání PMT, nazývané také dynamické PMT, je jedním z nejdůležitějších mechanismů v ARD pro správné fungování regionálních programů. Za tímto účelem služba ARD-Test-R každou minutu přepíná PID Video a PID Audio mezi kanály tagesschau 24 a ONE.

Původně byla služba Test-R poskytována v MPEG-2/SD na kmitočtu 10,744 GHz na družici Astra 1M (19,2°E). Toto vysílání bylo ukončeno spolu s vypnutím SD distribucí stanic arte, ONE, Tagesschau24 a Phoenix.

technické parametry - ARD-Test-R:

• Astra 1L (19,2°E), freq. 11,053 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

zdroj: satkurier.pl + infosat.de

Reklama
Vybrané články