Quantcast

Satelitní platforma Russkij Mir chystá zakódování programů

| redakce | tisk

Koncem září letošního roku byla na ruském telekomunikačním satelitu Express AT1 (56°E) spuštěna nová satelitní televizní služba Russkij Mir. Divákům nabízí (doposud) volný přístup ke všem ruským federálním a lokálním programům.

Vysílání je šířeno v širokém paprsku (wide beam) a je tedy dostupné nejenom na území Ruské federace ale také částečně ve východní a střední Evropě. Přístup k tomuto vysílání se ale časem změní. Provozovatel chystá zakódování programů pomocí systému, které bylo speciálně vyvinuté pro tento projekt.

Russkij Mir je projekt vytvořený pro anektovaná území Ruskem - pro obyvatele Luhanské, Doněcké, Záporožské, Chersonské oblasti a také obyvatele Sevastopolu a Krymské republiky. Právě na těchto územích je nabízeno přijímací zařízení pro sledování programu paketu Russkij Mir. Na ostatních územích bude možnost příjmu satelitních kanálů této platformy omezeno zakódováním televizního signálu.

Logo platformy Russkij Mir (foto: Russkij Mir)
▲ Logo platformy Russkij Mir (foto: Russkij Mir)

Pro příjem televizní nabídky Russkij Mir může zájemce použít oficiální přijímací set od projektů Russkij Mir. Tvoří jej přijímač NOVA01 s logem Russkij Mir, satelitní parabola, konvertor (LNB), anténní kabel a přístupová karta.

Russkij Mir nabízí 20 hlavních ruských televizních kanálů, 10 regionálních televizních stanic z LDNR, Chersonské a Záporožské oblasti, Krymské republiky a města Sevastopol a v blízké budoucnosti z dalších 9 zábavných programů. Mezi nimi se brzy objeví i dětské programy.

zdroj: tele-satinfo.ru

Reklama
Vybrané články