Quantcast

Netflix: Extra poplatek za sdílení účtu v dalších zemích

| redakce | tisk

Zvláštní poplatek za sdílení uživatelského účtu mimo domácnost bude vybírat provozovatel americké streamovací platformy Netflix v dalších zemích. Po Jižní Americe bude extra poplatek vybírat v Kanadě, Novém Zélandu, Portugalsku a Španělsku.

K uživatelskému účtu s tarifem Standard či Premium mohou zákazníci u Netflixu na uvedených trzích přidat až dva uživatele se kterými nesdílí domácnost (jednoho u tarifu Standard, dva u Premium). Každý bude mít vlastní profil, personalizovaná doporučení (na další obsah), přihlašovací jméno a heslo za příplatek 7,99 CAD měsíčně na osobu v Kanadě, 7,99 NZD na Novém Zélandu, 3,99 eur v Portugalsku a 5,99 eur ve Španělsku.

Kancelář Netflixu (foto: Netflix)
▲ Kancelář Netflixu (foto: Netflix)

Podle Netflixu dnes sdílí svůj uživatelský účet více než 100 milionů domácností a to má nemalý dopad na příjmy z předplatného a omezuje jej v dalších investicích do produkce nových filmů.

Tarify Netflixu (foto: Netflix)
▲ Tarify Netflixu (foto: Netflix)

U tarifu Standard nabízí Netflix HD rozlišení 1080p, v případě varianty Premium až rozlišení Ultra HD ve 4K+HDR.

Na 12 trzích nabízí Netflix také levnější předplatné s reklamou (netýká se zatím českého a slovenského trhu). Tento tarif, stejně jako Basic nenabízí možnost sdílení uživatelského účtu s dalším divákem mimo domácnost.

Reklama
Vybrané články