Rakousko: Nový HD kanál v DVB-T2
| redakce | tiskZměny v satelitní distribuci německé veřejnoprávní televize ARD se projevily také v rakouském pozemním vysílání - v DVB-T2. Diváci získali další program v HD rozlišení.
ARD dne 7. ledna 2025 ukončila provoz SD vysílání programů Das Erste a zemských (regionálních) kanálů na satelitu Astra. Změna se projevila jak na satelitu, tak i v německých kabelových sítích, které rovněž ukončily SD distribuci veřejnoprávních programů.
Jak se ukazuje, změna se projevila i v programové nabídce rakouské placené televize SimpliTV na pozemních vysílačích (ORF MUX F). Místo programu NDR v SD mohou nyní abonenti sledovat tentýž program ve vysokém rozlišení (HDTV).
Kanál NDR byl původně v SimpliTV šířen se stejnými informacemi jako na satelitu - tedy o chystaném vypnutí SD a rovněž i s příslušnou informací v EPG (elektronickém programovém průvodci). K samotné výměně původní SD za HD verzi NDR ale došlo až po vypnutí SD vysílání.
NDR HD vysílá v SimpliTV na původní pozici SD verze. Signál je zakódován systémem Irdeto.
zdroj: Digital Fernsehen
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:15 Místo zločinu Ostrava (1/13)
20:00 Manželé z roku II
20:20 Specialisté (155)
20:15 Polda V (9)
20:10 Taková malá bestie
20:05 Policie Delta
20:30 Späť v hre
20:10 Planéta Zem III.
20:30 Sestričky II. (5)
20:20 U nás doma (3)