ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

CME se zajímá o MTV Adria

| Martin Vyleťal | tiskobrázek k článku: CME se zajímá o MTV Adria

Podle informací slovinských médiích se mediální koncern CME (Central European Media Enterprises) začal zajímat o regionální hudební televizi MTV Adria a možné převzetí. CME v Chorvatsku kontroluje kanál Nova TV a ve Slovinsku komerční stanice POP TV a Kanal A.

CME koncem loňského roku vstoupila do rumunské mutace MTV - MTV Romania a stala se v pořadí již šestou stanicí, kterou v zemi provozuje CME.

Marko Benda, ředitel MTV Adria, nechtěl místnímu tisku potvrdit zájem CME o koupi MTV Adria. Faktem je, že MTV Adria svého kupce hledá.

Kanál MTV Adria začal vysílat v roce 2005 a je dostupný na území bývalé Jugoslávie - v kabelových sítích ve Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Makedonii, Černé Hoře a vysílá se také přes satelitní platformy Digi TV (Chorvatsko, Srbsko) a Total TV (Slovinsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora).

CME je největší mediální skupina ve střední a jižní Evropě. V Chorvatsku provozuje kanál Nova TV, ve Slovinsku POP a Kanal A, v Rumunsku Pro TV, Acasa TV, Pro Cinema, PRO TV International a Sport.ro, na Slovensku kanály Markíza a Galaxie Sport, v České republice TV Nova, Nova Cinema a Galaxie Sport a na Ukrajině Studio 1+1, 1+1 Kino a Citi TV.

zdroj: satelitv.net