Quantcast

Infinity - Phoenix USB

| Tisk

Infiniti Phoenix USBPřed časem se na trhu objevil univerzální programátor, který zvládal bez problémů naplnit všechny druhy prázdných karet s procesory PIC nebo Atmel a s libovolnou velikostí EEPROM paměti. Známý Infinity-USB se stal velmi populární nejen pro svoji univerzálnost a nový způsob připojení k počítači – USB. Také povedení bylo velmi elegantní. Pro člověka, který se intenzivně věnuje programování prázdných karet to byla vynikající investice i přes vyšší pořizovací cenu. Jediné, co ale stál na stole scházelo, byla čtečka Phoenix pro komunikaci s originálními kartami nebo s GSM kartami. Proto bylo téměř nutností si pořizovat další programátor, k němu napájení a připojení k COM portu.

Infiniti Phoenix USBNyní se objevila modifikace tohoto programátoru, který má všechny funkce, jako původní Infinity, navíc má v sobě integrovánu funkci Phoenix pro standardní komunikaci ISO-7816 – to vše za cenu původního Infinity (okolo 3000,- Kč). Programátor je v originální slušivé krabičce šedé barvy (původní Infinity byl černý) a nepotřebuje další napájení, vše potřebné si bere z USB portu. Je kompatibilní se všemi USB standardy : 1.1, 1.2 i 2.0. Dále má klasický COM port, který využívají programy na vyčítání a komunikaci s originálními i náhradními kartami (např. vyčítání GSM karet, plnění Titanium karet apod...) přesně jako samostatný programátor Phoenix. Automaticky rozpozná a dokáže naprogramovat následující karty:

PIC kartyATMEL karty
Wafercard (16C84, 16F84, 16F84A)Funcard/Funcard2 (AT90S8515 + 24C64)
Goldcard (16F84/16F84A + 24C16)PrussianCard/Funcard3 (AT90S8515 + 24C128)
Silvercard (16F876/16F877 + 24C64)PrussianCard2/Funcard4 (AT90S8515 + 24C256)
Greencard (16F876/16F877 + 24C128)PrussianCard3/Funcard5 (AT90S8515 + 24C512)
Greencard2 (16F876/16F877 + 24C256)PrussianCard4/Funcard6 (AT90S8515 + 24C1024)
Bluecard (16F84A + 24C64)JupiterCard (AT90S2343 + 24C16)
CanaryCard (16F628 + 24C16)JupiterCard2 (AT90S8535 + 24C64)
EmeraldCard (16F628 + 24C64)FunCard ATmega161 (ATmega161 + 24C64)
Singlepic (16F876, 16F627, 16F628)FunCard ATmega163 (ATmega163 + 24C256)


    Dále zvládne pomocí Phoenixu komunikovat s následujícími kartami :
  • GSM / SIM karty
  • Originální satelitní karty
  • MegaPIC karty
  • M II karty
  • Titanium karty
  • Basiccard 4.5D karty
  • Všechny ostatní karty, které jsou přístupné pomocí Phoenixu (nebo Smouse) na frekvencích 3.58, 3.68 nebo 6.00 MHz
Pokud se v budoucnu objeví další typy prázdných karet nebo velikosti externích pamětí, buď je SW rozpozná sám, nebo výrobce nové popisy implementuje do programovacího SW tak, aby tyto nové karty byly správně rozpoznány a naprogramovány.Programátor je založen na 24 MHz RISC procesoru, který umožňuje rychlé a přesné programování. Vnitřní provedení je velmi kvalitní :

Infiniti Phoenix USBInfiniti Phoenix USB


Pro srovnání uvádím rychlosti programování několika typu karet, rychlosti jsou pro plně obsazené paměti a procesory. V praxi se tak plně paměti nevyužívají a proto jsou časy ještě kratší :

Goldcard12 sekund
Green2card58 sekund
JupiterCard14 sekund
Funcard48 sekund
FunCard ATmega16150 sekund


Drivery a programovací SW je v sekci Software (sekce Pro všechny - Utility) našich stránek.
Software pracuje pod Windows 98, Windows 2000, Windows ME a Windows XP.

Je vyvinut tak, aby sám automaticky poznal typ vložené karty. Tento algoritmus je navržen tak, aby program mohl detekovat v budoucnu i nové typy karet.

Jak postupovat při instalaci : stáhnete si výše uvedený ZIP soubor se vším potřebným SW a rozbalíte jej. Programátor připojíte přes USB kabel a prodlužku COM portu (1:1 všech 9 pinů) k počítači. Operační systém rozpozná, že bylo připojeno nové zařízení a zeptá se na umístění ovladačů. Zadáte složku, kde máte rozbalený výše zmíněný soubor. Operační systém sám nainstaluje zařízení a připraví jej k použití. Pak jen stačí spustit INFUSB.EXE. Při prvním spuštění se Vás zeptá, jakou jazykovou verzi chcete používat - je zde i čeština!!!
Infiniti Phoenix USB


Pak se již otevře hlavní okno programu, které přehledně obslouží všechny potřebné funkce:

Infiniti Phoenix USB


Vložíte Vaši kartu a máte několik možností : buď víte, jakou máte kartu a její typ se Vám objeví v popisu KARTA, pak můžete přikročit přímo k programování. Pokud se Vám správný typ karty nezobrazí, můžete si vybrat ze seznamu (pomocí rozbalení seznamu karet po kliknutí na šipku vedle názvu kartu) NEBO si typ karty nechat detekovat kliknutím na tlačítko s obvodem a otazníkem vpravo od názvu karty a objeví se dialog automatického rozpoznávání karet :

Infiniti Phoenix USBInfiniti Phoenix USB


Stačí stisknout tlačítko "Detekovat" a programátor zjistí z karty všechny potřebné údaje, které vypíše v časti Výsledek. Pochopitelně, že musíme potvrdit, že při detekci může dojít ke ztrátě dat na kartě. Ještě se mi nestalo, aby se zmýlil. Pak stačí kliknout na tlačítko "Zvolit tuto kartu ..." a vrátíme se do hlavního okna se správně zvolenou kartou.

Infiniti Phoenix USB


Nyní pomocí známé ikony otevřeme dialog na hledání příslušných souborů, které chceme do karty nahrát jako náplň procesoru a paměti. Spodní bar ukazuje zaplnění celkové volné kapacity příslušného prostoru. Další ikony, které se objeví po zvolení náplně, nabízí, že obsah můžeme buď uložit (hlavně u vyčtených obsahů), nebo upravovat. Pak stačí stisknout tlačítko "Zapsat" a zvolené náplně se zapíší do karty. Můžeme si ještě zvolit (pomocí šipky a nabídky pod příslušným tlačítkem), se kterou částí karty manipulovat. Příjemně mě překvapila volba smazat, kdy se nejen vymaže obsah paměti procesoru, ale i obsah celé externí paměti. Mazání doporučuji vždy před prvním použití nově pořízené karty. Některé zbytky informací mohou způsobit potíže při programování nebo následné funkčnosti.

Program po sobě ihned kontroluje, co je v kartě zapsáno (verifikace) a k omylům prakticky nedochází. Veškerý průběh událostí se zobrazují v přehledném okně a výsledek je podpořen zvukovým signálem :

Infiniti Phoenix USB
Infiniti Phoenix USB


Celé ovládání je přehledné, intuitivní a jeho zvládnutí je otázkou pár minut. Také české prostředí včetně bublinkové nápovědy je velkým přínosem.



Další podstatným zlepšením je možnost po připojení přes sériový kabel COM port využít programátor právě jako Phoenix. V ovládacím programu je na aktivaci tohoto módu tlačítko vedle výběru karty. Pouze si nastavíte frekvenci (3,58 MHz nebo 3,68 MHz nebo 6,00 MHz) a typ resetu (Phoenix nebo Smouse) a máte nezávislý Phoenix - ikona Infinity je skryta v liště a pravým tlačítkem můžete zpět vyvolat programování karet. Nepotřebuje další napájení, vše bere z USB portu!

Infiniti Phoenix USB


Programátor doporučuji všem, kdo velmi často programují větší množství karet a využívají i služeb Phoenixu. Časová úspora a komfort obsluhy je zde znát a vynaložené prostředky na pořízení tohoto programátoru se rychle vrátí.

Exkluzivně pro Parabolu:

K.S. Ječný
www.jecny.cz

Programátor Infinity-Phoenix USB si můžete objednat na stránkách www.jecny.cz .





Reklama




Vybrané články