Telecom 2D ukončil provoz služeb v Ku pásmu
| redakce | tiskFrancouzský telekomunikační satelit Telecom 2D (8°W) ukončil šíření všech služeb v Ku pásmu (11,4 až 11,7 GHz). Družice byla po většinu svého provozu využívána jen k příležitostným přenosům (feedům).
Telecom 2D byl vynesen nosnou raketou Ariane 4 v srpnu roku 1996 a byl určen zejména pro potřeby francouzského trhu. Satelit je na konci své očekávané životnosti. Inklinace již dosahuje 4 stupně.
Na pozici 8°W je také umístěn satelit Atlantic Bird 2, který poskytuje služby do Evropy, Středního Východu a Ameriky. Satelit byl vynesen před devíti lety. Životnost této družice se očekává 15 let.
zdroj: flysat + vlastní zpráva
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VIII
20:00 Gabon, zelený skvost Afriky
20:20 Policie Modrava I (15)
20:15 Polabí (76)
20:10 Hra bez pravidel
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle
20:10 Tajomstvá a špióni: Nukleárna hra (2/3)
20:30 Dunaj, k vašim službám XIV. (19)
20:20 Dvě tváře světa