Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Vzniká Google TV

| redakce | tisk

O projektu Google TV, která je kombinací televize a internetu, se hovoří již od května letošního roku. Nyní firma Google zveřejnila seznam partnerů pro svoji službu, která zahrnuje aplikace od Amazon, HBO, NBA či novin New York Times a USA Today.

Nový projekt odstartuje v USA ještě v říjnu. Později i v dalších zemích.

Na oficiálním seznamu partnerů Google TV se objevily Turner Broadcasting (dodá pořady TBS, TNT, CNN Cartoon Network a Adult Swim), NBC Universal (dodá obsah CNBC Real Time - umožní sledovat finanční zpravodajství), HBO, NBA (zpřístupní NBA Game Time), Amazon (více než 75 tisíc titulů s filmy a TV pořady), Netflix (umožní sledovat streamované TV), deníky New York Times a USA Today, hudební služby VEVO, Pandora, Napster, dále Twitter, blip.tv a YouTube.

Google TV je projekt společně vyvinutý společnostmi Google, Intel, Sony a Logitech. Služba bude dostupná na speciálních televizorech Sony nebo set top boxy (na trhu jsou již dostupné přístroje od firmy Logitech) se softwarem Google TV. Služba bude pracovat na systému Android.

Podobnou službu již několik let poskytují Yahoo a Apple. V USA ji využívá již 2 miliony lidí. Google očekává, že do roku 2015 bude v USA bude do TV sítě služeb připojeno 43 milionu domácností.

V příštím roce má služba expandovat za hranice USA.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články