Quantcast

Večerníček: Pohádky pro štěňátka na ČT1 a v HD

| redakce | tiskobrázek k článku: Večerníček: Pohádky pro štěňátka na ČT1 a v HD

Pohádky pro štěňátka bude Večerníček vyprávět třináct večerů od neděle 27. února na ČT1 od 18:45. Nový seriál natočil tvůrce oblíbených večerníčků o přírodě a zvířátkách Václav Chaloupek. Účinkuje Jana Paulová. Hudba Jaroslav Samson Lenk.

Pohádky pro štěňátka mohou diváci sledovat na ČT1 ve standardním rozlišení a ve stejnou dobu (od 18:45) také na ČT HD ve vysokém rozlišení.

V seriálu se znovu setkají s fenkou bavorského barváře Madlou, známou z večerníčku Madla a Ťap. Večer před usnutím bude svým pěti dětem Adince, Bročkovi, Cilce, Drakovi a Edym vyprávět o bázlivém zajíčkovi, zatoulaném liščátku, o ztraceném a nalezeném srnčeti, podivném psíkovi i bobříkovi Boříkovi, o jezevčím bloudění a štěstí, o hledání jezevčího ráje, o setkání s divočáky a výpravě do mechových skal, o setkání posledním i podzimním.

Věřím, že se Pohádky budou líbit malým i velkým. A to tak, že vstanou od televize a počítačů, vypnou mobily a vyrazí někam do přírody,“ říká Václav Chaloupek, tvůrce večerníčků Méďové, Bráškové, Vydrýsek, Tuláček, Pruhovaní kamarádi, Kluci ze zámku, Podivuhodná cesta ježka Aladina a dalších pořadů a seriálu o přírodě, její kráse a zákonitostech, o životě jejích obyvatel a o tom, jak se k nim správně chovat.

Madle v roli vypravěčky propůjčila svůj hlas Jana Paulová a spolu s Václavem Chaloupkem (scénář, kamera a režie) se na vzniku Pohádek podíleli jeho osvědčení spolupracovníci Jaroslav Samson Lenk (hudba a písničky), Petr Maršík (scénář a střih), Jiří Bálek (kamera), Leoš Martínek (zvuk) a další.

Madla se štěňaty bydlí u laskavého chovatele zvířat Václava (V. Chaloupek) v hájovně uprostřed lesa. Chce, aby z jejích dětí vyrostli šikovní pejsci. Pečlivě se proto stará o jejich výchovu. Na začátku každého dílu diváci uvidí, co nového se štěňátka naučila, co zajímavého zažila. Od prvních krůčků, krmení, návštěvy zvěrolékaře, hraní na dvoře, vycházky do lesa, uličnické kousky, až po chvíli, kdy budou dost velká na to, aby mohla odejít k novým páníčkům. Štěňátka ale nejsou jedinými hrdiny Pohádek. V lese i hájovně žije mnoho dalších živočichů. Obyčejných i vzácných, jako třeba sýkora parukářka, sýc rousný, krahujci nebo tetřev hlušec.

Do některých příběhů zasáhnou i lidé, kteří zvířatům pomáhají i ti, kteří jim působí nesnáze. Velkou úlohu tu hraje samotná hájovna jako útočiště pestré skupiny zvířat, jež tu Václav Chaloupek shromáždil a zkušeně se o ně stará. Jsou na sebe i na režiséra tak zvyklá, že je možné natočit i velmi neobvyklé scény jako například společný výlet celé zvířecí „rodinky" do lesa.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články