Quantcast

Radan Dolejš odchází z České televize

| redakce | tisk

Radan Dolejš se vrací k vlastní tvorbě. Po dohodě s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem končí ve funkci výkonného ředitele ČT1. Od 1. listopadu se řízení tohoto programového okruhu ujímá ředitel programových okruhů Milan Fridrich.

Vracím se ke svým tvůrčím kořenům a k tomu, co mám nejraději. Chci se opět věnovat kreativní práci na poli zábavy,“ říká Radan Dolejš, který více než rok vedl programový okruh ČT1.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák je přesvědčený, že Radan Dolejš odvedl při svém působení v České televizi kus poctivé práce. „Znám Radana dlouhé roky a vážím si ho nejen jako televizního profesionála, ale zejména jako kreativního a přátelského člověka,“ říká Petr Dvořák a dodává: „Věřím, že jeho odchod z pozice de facto úředníka nám vrátí zpět Radana do pozice tvůrce, který může být pro Českou televizi i do budoucna přínosem.“

Radan Dolejš vyjádřil vděčnost za možnost pracovat pro televizi veřejné služby a získat tak zajímavé zkušenosti. „Už teď mám v hlavě celou řadu nápadů, kterým bych chtěl vdechnout život,“ říká Radan Dolejš.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články