Quantcast

Hvězdná brána: Hluboký vesmír od 12. 12. 2012 na FANDOVI

| redakce | tisk

Ve středu 12. 12. 2012 odvysílá televizní stanice FANDA v české premiéře první díl Hvězdné brány: Hluboký vesmír. Skalní fanoušci seriál znají pod originálním názvem Stargate Universe. V programovém schématu FANDY seriál diváci naleznou ve všední dny od 18:20. Reprízu pak mohou vidět následující den v poledním čase.

Hluboký vesmír volně navazuje na Hvězdnou bránu: Atlantidu a fanoušci této sci-fi ságy se mohou těšit na dvě série po dvaceti dílech. Premiérové díly bude FANDA vysílat každý všední den mimo ty, kdy bude na programu Tipsport extraliga.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír od 12. 12. 2012 na FANDOVI
▲ Hvězdná brána: Hluboký vesmír od 12. 12. 2012 na FANDOVI

V pořadí třetí pokračování série Hvězdná brána diváky zavede na palubu antické lodi Destiny. Tu jako pýchu své civilizace vypustili Antici s cílem šířit hvězdné brány po galaxiích. Lidé zjistí, že záhadný devátý zámek (chevron) na bráně může sloužit právě ke spojení s lodí Destiny, a tak se vydávají na průzkumné poslání.

Brzy posádka pochopí, že jsou na palubě vesmírného plavidla Destiny uvězněni, protože loď není schopna návratu na naši planetu. Pouhý průzkum se tak promění v nekončící misi. Posádka se spojuje s každou předešle vypuštěnou hvězdnou bránou. Dochází jídlo, voda i kyslík a začíná boj o holý život. Podaří se lidem přežít na tajemné lodi a dostat se někdy zpátky na Zemi?

Jednu z hlavních rolí v seriálu ztvárnil skotský herec a držitel Řádu Britského Impéria Robert Carlyle. Diváci ho mohou znát z populárního filmu Do naha! nebo z televizního filmu Hitler: Vzestup zla. V Hlubokém vesmíru hraje podivného vědce Dr. Rushe, který není typickým klaďasem, ani záporákem, ale spíš složitou bytostí posedlou odhalením devátého symbolu Hvězdné brány.

zdroj: TV Nova

Reklama
Vybrané články