CryptoBox 800 UHD

Vánoční svátky ve vysílání Českého rozhlasu

| redakce | tisk

Tématu Vánoc se budou věnovat ve svém vysílání všechny stanice Českého rozhlasu. Posluchači se dozví nejen o tradičních svátečních zvycích v jednotlivých krajích, ale rozhlasové vysílání jim nabídne i reportáže ze zahraničí, rozhovory se zajímavými hosty nebo tipy na výlety, praktické rady i informace o stavu české dopravy či počasí během svátečních dnů.

Tradiční symbol Vánoc - Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby si na Štědrý večer můžete poslechnout v 18.00 hodin na Dvojce nebo ve 23.15 na Vltavě.

Hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu bude 24. prosince Bolek Polívka. Jiří Chum si po jedenácté večerní hodině pozval ředitelku Nadačního fondu Českého rozhlasu Martinu Kaderkovou.

Vánoce na Dvojce Českého rozhlasu budou i letos pestré a zajímavé. Vedle klasických titulů slovesných, jako jsou rozhlasové hry a pohádky, uslyšíte povídky, četby, dokumenty o známých osobnostech, pořady hudební, zábavné i kontaktní. Štědrý den otevře Sváteční Dobré ráno, Česko! s moderátory Jitkou Lukešovou a Jiřím Holoubkem. Poprvé bude štědrovečerní dětské vysílání pod hlavičkou Rádia Junior. Štědrý den s anděly připravila Magdalena Šorelová.

Český rozhlas 3 - Vltava připravil na Vánoce řadu koncertů s vánoční tematikou, ve 14.30 hod. na Štědrý den začne pořad o betlémech na Šumavě a následovat bude celá řada slovesných vánočních pořadů.

Ve vysílání Českého rozhlasu 6 Libor Dvořák na Štědrý den ve 22.10 zhodnotí ve Studiu STOP roli náboženství ve světě moderní politiky. Na Boží hod vánoční nás provede pořadem Zeměžluč Čestmír Klos. Tématem bude zamyšlení nad tím, zda změní klimatické změny starodávné pranostiky.

Vánoční hudební nadílku Radia Wave pro vás na štědrodenní odpoledne připravili Aleš Stuchlý a Jiří Špičák. Ve vánočním speciálu představí to nejlepší z indie rocku, hip hopu, elektronické hudby nebo folku a v unikátním surrealistickém pásmu pohovoří o výjimečných deskách roku 2012, které by neměly uniknout vaší pozornosti. 25. 12. naváží moderátoři Vít Schmarc a Daniel Řehák, kteří se budou od 14.00 hodin ohlížet za filmovými premiérami roku 2012.

Leonardo připravilo na 24. 12. od 10.00 hodin dokument Návrat Nového hradu. Unikátní a pozapomenutá pražská památka se snad konečně může těšit na lepší budoucnost. Kromě historie se tu potkáváme také s unikátními živočišnými druhy. 25. 12. se v 8.30 můžete těšit na magazín Periskop. Speciální vánoční vydání na téma Vánoce v pohotovosti aneb Víte, co děláte? Dozvíte se proč je nebezpečné lití vysoce toxického olova, proč se kaprovi říká vodní prase a proč je výroba purpury zajímavější, než výroba zábavní pyrotechniky.

Rádio Česko se ve vánočním magazínu Filmobraní bude bavit na téma Jak vidí fenomén vánoční pohádky tři režiséři, jejichž pohádky poběží letos v premiéře na České televizi - Jiří Strach, Karel Janák a Vít Karas. Vysílání začíná 24. prosince ve 13.35 hod.

Regionální stanice Českého rozhlasu se pochlubí společným večerním a nočním programem. Český rozhlas Regina uvede kromě tradičních vánočních pořadů i pohodové speciály cestovatelského týdeníku Mezi kontinenty (25. a 26. po 18 hodině), ve kterých se můžete vypravit na plavbu Karibikem, či džunkou po Evropě. Hostem talk show Tandem Jana Rosáka na Regionu střední Čechy bude na Štědrý den po 9. hodině plzeňský biskup Mons. František Radkovský. Chybět nebudou ani speciální dvouhodinová vydání pořadu Pochoutky s moderátory Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem. Tentokrát v česko-slovenském vydání. V úterý 25. prosince přivítají moderátoři po 10. hodině Kamilu Magálovou a Maroše Kramára, ve středu 26. prosince Zuzanu Kronerovou a Danicu Jurčovou. Nad jejich vařením budou dohlížet špičkoví čeští kuchaři - držitelé michelinských hvězd.

Český rozhlas 7 - Radio Praha chce zahraničním posluchačům zprostředkovat Vánoce v České republice a naopak - českým posluchačům Vánoce v cizích zemích.

Vše o dalších vánočních pořadech a veškerém rozhlasovém vysílání v době svátků najdete na webových stránkách rozhlas.cz.

zdroj: ČRo