CryptoBox 800 UHD

Nestvůry na Prima COOL ohrozí svět

| redakce | tisk

V oceánech se skrývá cosi tajemného... Od 20. 1. bude na stanici Prima COOL jasné, že jde o Vetřelce z hlubin! Každou neděli odpoledne se hrdinové nového seriálu budou vyrovnávat s faktem, že se svět ocitl na hranici katastrofy. Odvrátit ji mohou jen oni. Vetřelci z hlubin navazují na tradici filmů, jako byly E. T. Mimozemšťan a Blízká setkání třetího druhu.

Za patnáctidílným dramatickým sci-fi seriálem Vetřelci z hlubin, který se na Prima COOL poprvé objeví v neděli 20. 1. v 17.40, stojí tvůrčí dvojice - bratři Jonas a Josh Pate. Jejich fascinaci filmem Blízká setkání třetího druhu naznačuje postava Richarda Connellyho, která byla inspirována charakterem hrdiny přelomového Spielbergova filmu Royem Nearyem.

Nestvůry na Prima COOL ohrozí svět
▲ Nestvůry na Prima COOL ohrozí svět

V seriálu s originálním názvem Surface objeví mladá oceánografka Laura „Dee“ Daugteryová při výzkumném ponoru u dna moře trhlinu, která klesá až do neprobádaných hlubin. Její ponorka narazí na obrovské neznámé stvoření, jež vydává tak silné elektrické výboje, že s plavidlem doslova zamávají. Lousianský pojišťovací agent Richard Connelly mezitím prožije trauma. Jeho bratra při potápění v Mexickém zálivu stáhne podobná bytost ke dnu. Čtrnáctiletý Miles Barnett ze Severní Karolíny zase jednu z nestvůr chová, a to už od vajíčka. Po celém světě se začínají dít podivné věci. Padají hvězdy, děsivý řev roztrhne jihoafrický maják a na pláž v Severní Karolíně vyvrhne moře podivnou mršinu, o které úřady tvrdí, že to je jen otrávená velryba. Vládní agenti v čele s Davisem Leem z Pentagonu a tajemným srbským vědcem Aleksandrem Cirkem se všechno snaží udržet pod pokličkou a zastaví Lauřin výzkum. Jenže touha poznat neidentifikovaný druh nedá vědkyni spát. Laura a další hrdinové, kteří se s novou formou života setkali, se snaží rozluštit tajemství zdánlivě nádherného stvoření. Dobrodružné pátrání je zavede do nejtemnějších hlubin moří i na hrozivá místa po celé Zemi. Ač si to ještě neuvědomují, osud světa se ocitne v jejich rukou. Výpravný seriál Vetřelci z hlubin potěší všechny věkové kategorie diváků.

Herci / postavy: Lake Bellová / Laura Daughteryová, Jay R. Ferguson / Richard Connelly, Carter Jenkins / Miles James Barnett, Ian Anthony Dale / Davis Lee, Leighton Meesterová / Savannah Barnettová, Eddie Hassell / Phil Nance, Rade Šerbedžija / Dr. Aleksander Cirko

zdroj: FTV Prima