CryptoBox 800 UHD

Vysílač Praha-Cukrák chystá na 9.4.2013 výluku

| redakce | tisk

Společnost České Radiokomunikace (ČRa) chystá na 9.4.2013 výluku vysílače Praha - Cukrák. Výluka televizního vysílání potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Výluka rozhlasového vysílání od 9.00 do 15.00 hod.

Z vysílače Praha - Cukrák nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima Family a Barrandov TV a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko a Šlágr TV.

Na vysílači Praha - Cukrák dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanice ČRo Dvojka na frekvenci 100,7 MHz.

Výluka TV a rozhlasového vysílání se dotkne pouze těch diváků a posluchačů, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Netýká se diváků a posluchačů, kteří na území Prahy a Středočeského kraje přijímají signál z vysílačů Praha-město, Buková hora, Ještěd a Mezivraty, které rovněž pokrývají část Prahy a Středočeského kraje.

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

zdroj: ČRa