Quantcast

Olympiáda přinesla ČT sport druhý nejlepší výsledek v historii kanálu

| redakce | tisk

Zimní olympijské hry v ruské Soči vzbudily mimořádný divácký zájem. Nedělní vysílání dokonce překonalo všechny denní výsledky sledovanosti z olympiády v Londýně. Stříbrnou jízdu Martiny Sáblíkové viděly 2 miliony diváků starších 15 let.

Česká televize dominovala televiznímu vysílání po celý víkend a s nedělním podílem na sledovanosti, který činil 45,38 %, dokonce překonala všechny denní výsledky sledovanosti OH v Londýně. Pro program ČT sport znamenal nedělní celodenní podíl na publiku druhý nejlepší výsledek v historii vysílání kanálu.

Už páteční podvečerní zahájení přineslo mimořádný zájem, na programu ČT sport jej sledovalo 1,42 milionu diváků, při podílu na sledovanosti 39,69 %. Přenos celkově zasáhl 2,8 milionu dospělých diváků,“ podotýká vedoucí výzkumu programu a auditoria České televize Renata Týmová.

V sobotu nejvíce lákal přenos z biatlonového sprintu mužů na 10 km, který byl pro Českou republiku díky Jaroslavu Soukupovi bronzový. Závod sledoval v průměru 1 milion a 28 tisíc dospělých diváků (podíl na publiku 40,68 %).

Nedělní vysílání opanovala Martina Sáblíková. Závod, který vedl k zisku stříbrné medaile, si pustilo více než 1,5 milionu lidí, což znamenalo téměř 50% podíl na sledovanosti. Samotnou jízdu Martiny Sáblíkové pak sledovalo 2 miliony a 7 tisíc dospělých diváků. Diváky České televize zaujal i dopolední finálový závod v letos premiérově zařazené freestylové snowboardové disciplíně slopestyle, ve kterém útočila na medaili snowboardistka Šárka Pančochová. Přenos viděl 1 milion a 6 tisíc diváků (podíl na publiku 41,32 %).

Mezi medailové kandidátky patřily v neděli také české biatlonistky. Jejich sprint na 7,5 kilometru si odpoledne pustilo téměř 1,2 milionu diváků (podíl na publiku 38,15 %).

Olympijská klání sledovali diváci nejen na televizních obrazovkách. Díky vysílání na webu České televize se v neděli zvedla celková návštěvnost stránek ČT na více než 356 tisíc reálných uživatelů (zdroj: Netmonitor).

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články