Quantcast

MS 2015: Zápas Česka s Německem nejsledovanější

| redakce | tisk

Téměř dvě třetiny všech diváků u obrazovek zhlédly včerejší utkání českých hokejistů s Němci. Zápas se tak stal dosud nejsledovanějším duelem probíhajícího mistrovství, samotnou třetí třetinu sledovaly více než 2 miliony lidí.

Zaujaly i další dvě česká utkání, obě zhlédla nadpoloviční většina televizních diváků, oba zápasy rovněž překonaly milionovou hranici sledovanosti.

Dosud nejsledovanějším utkáním letošního mistrovství v hokeji byl včerejší duel Česka s Německem (1,573 milionu diváků, podíl na publiku 56,4 %). Jednalo se zároveň o nejsledovanější přenos programu ČT sport v tomto roce. Druhou příčku z hlediska sledovanosti šampionátu opanuje pondělní zápas Česka proti Kanadě (1,526 milionu diváků, celkový zásah utkání překonal 3, 5 milionu).

Další dvě utkání s českým týmem ve hře, duel s Francií a zápas s Rakouskem, dosáhla podílu na sledovanosti přes 60 %, na internetu si zápas proti Francii pustilo 46 tisíc diváků (ve skupině 4+).

Z ostatních zápasů diváky nejvíce zaujal souboj Švédska a Kanady, který si ve středu 6. května nenechalo ujít průměrně 604 tisíc dospělých diváků.

Program ČT sport dosáhl díky mistrovství v uplynulém týdnu v prime-time (19-22 hod.) podílu na publiku 13,21 %, což je druhý nejlepší výsledek v jeho historii. Prvenství (14,81 % share) prozatím drží vysílání z letních olympijských her v Londýně.

Zdroj: ATO - Mediaresearch, Gemius, ČT

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články