Rusko plánuje do roku 2015 vynést 15 nových satelitů
| redakce | tiskZatímco stávající ruský kosmický program v letošním roce končí, již nyní se jedná o podobě dalšího ruského federálního satelitního programu, jehož cílem bude vynesení dalších telekomunikačních družic v letech 2006 až 2015, které nahradí stávající satelity řady Express AM. Podle plánů bude do roku 2015 vyneseno celkem 15 nových satelitů pomocí čtyř různých nosných raket.
Nové družice mají přenášet televizní a rozhlasové programy a budou připravené pro další nové technologie. V současné době pracuje společně Rusko a Kazachstán na novém malém satelitu KazSat, který bude určený pro přenos satelitních signálů pro oblast Kazachstánu.
zdroj: rian.ru
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Vyprávěj
20:00 Muž z Hongkongu
20:20 Extrémní proměny Slovensko
20:15 Kamarádi (103)
20:10 Strážmistr Topinka (5)
20:05 Policie Delta
20:30 Vraždy pri Pont d'Arc
20:10 Camargue: Divoký raj (2/2)
20:30 Na nože IV.
20:20 Miluji Slovensko