Široká nabídka DVB-T antén

15W: Přenosový kanál MSNBC na nových parametrech

| redakce | Tisk

Na satelitu Telstar 12 byla v minulých dnech uvedena do provozu nová distribuční linka americké televize NSNBC. Zájemci o přenosy této stanice musí přeladit na nové parametry.

Nová platforma NSNBC pracuje ve standardu DVB-S2, pro příjem je proto nutný set top box, který tento standard podporuje. Vysílání je nadále šířeno v MPEG-2 v SD rozlišení.
Obrázek k textu: 15W: Přenosový kanál MSNBC na nových parametrechObrázek k textu: 15W: Přenosový kanál MSNBC na nových parametrech

MSNBC řadu let používala na pozici 15°W distribuční trasu v DVB-S, takže byla dostupná i na starších přijímačích. Nová platforma to už neumožňuje.

Americká MSNBC šíří do Evropy své ranní zpravodajství, které může Evropan sledovat díky odlišnému časovému pásmu ve vhodnějším čase. Dále přenosové linky obsahují i americké reklamy.
Obrázek k textu: 15W: Přenosový kanál MSNBC na nových parametrechObrázek k textu: 15W: Přenosový kanál MSNBC na nových parametrech

Mini balíček NSNBC nalezneme na kmitočtu 12,588 GHz. Přijímač najde dvě programové pozice: DAD-4 Fiber TX-11 a DAD-5 Fiber TX-12. Obě jsou FTA. Druhá pozice obsahuje vysílání včetně veškeré grafiky, první se spíše chová jako přenosový kanál - vysílání včetně chybějící grafiky, reklam a podobně.

Americké televize z důvodu omezení vysílacích práv nevysílají své programy přes satelit do Evropy. Pro evropské diváky většinou připravují regionální či mezinárodní verze programů. Proto vysílání MSNBC na 15°W je jedinou možností, jak sledovat živé vysílání jedné americké stanice v Evropě.

technické parametry:

• Telstar 12 (15°W), freq. 12,588 GHz, pol. H, SR 3400, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

DAD-4 Fiber TX-11
service ID: 1
video PID: 34
audio PID: 256
FTA

DAD-5 Fiber TX-12
service ID: 2
video PID: 308
audio PID: 35
FTA