Místo pro Vaši reklamu

Skylink provedl změny v kódování

| redakce | tiskobrázek k článku: Skylink provedl změny v kódování

Tento čtvrtek provedl operátor satelitní platformy Skylink první plánované klíčové změny v zabezpečení svých programů. Na vybranou skupinu přístupových karet Irdeto aplikoval vyšší zabezpečení.

Úkolem nové vrstvy systému Irdeto je lépe zabezpečit programové služby operátora před ilegálním příjmem programů - zejména sdílení karet (tzv. card sharing) a programového obsahu provozovatele.

Provozovatel Skylinku žádné změny v kódování nekomentuje. Nicméně podle zjištění bylo vyšší zabezpečení nasazeno na demo karty Skylink. Očekává se, že vyšší zabezpečení provozovatel nasadí na další karty - pravděpodobně nejprve na vyšší balíčky (Komplet) a prémiové kanály. Postupně i na nižší balíčky.

Skylink provedl změny v kódování
▲ Skylink provedl změny v kódování

Karty s aplikovaným vyšším zabezpečením Irdeto neumožňují příjem v universálních čtečkách a rovněž ani v modulech CryptoWorks nebo v modulech s více kódovacími systémy včetně Irdeta, které nemají licenci Irdeto a certifikaci Skylinku - Skylink READY.

Zákazníci mají pro příjem Skylinku používat výhradně certifikované přístroje Skylink READY - ať už set top boxy s integrovaným dekodérem Irdeto nebo takřka libovolné televizory či set top boxy s CI/CI+ slotem s vloženým modulem Irdeto Skylink READY. Případně nový modul Viaccess Orca s integrovanou kartou, který se nyní dostává do prodejní sítě.

Skylink je největší česko-slovenskou satelitní platformou. Programy vysílá přes satelity Astra 3B (23,5°E) a Astra (19,2°E). Vedle satelitní televize nabízí svým zákazníkům i mobilní televizi Skylink Live TV s možností sledování pořadů až na 4 zeřízeních a s funkcí zpětného zhlédnutí až 7 dní zpět.