Široká nabídka DVB-T antén

GEM+ TV v HD i SD volně na 7E

| redakce | tisk

Na pozici7°E se rozšiřuje nabídka volně vysílaných programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Provozovatel televizní sítě GEM zahájil na této pozici distribuci programu GEM+ TV HD a souběžně i GEM+ TV v klasickém SD rozlišení.

GEM je zkratkou General Entertainment and Media Group. Divákům pod touto značkou doposud nabízel jeden program - GEM TV v SD rozlišení. Vysílání je šířeno volně do celé Evropy, na Střední východ a severní Afriky ze satelitního systému Eutelsat Hot Bird (13°E).

GEM+ TV v HD i SD volně na 7E
▲ GEM+ TV v HD i SD volně na 7E

Nyní provozovatel přichází s druhým programem - GEM+ TV, který přináší odlišný obsah. GEM+ TV HD/SD vysílá zábavní obsah pro persky hovořící publikum.

HD verze GEM+ TV je šířena ze satelitu Eutelsat 7B ve svazku Evropa B s hlavním pokrytím oblasti kolem Středozemního moře. Příjem multiplexu je možný i v regionu střední Evropy s parabolami od průměru cca 120 cm. SD verze je poskytována z multiplexu na družici Eutelsat 7A, který poskytuje pokrytí velké části Evropy a příjem je proto možný s parabolami menších rozměrů (od cca 80 cm).

technické parametry - GEM+ TV HD:

• Eutelsat 7B (7°E), freq. 11,304 GHz, pol. H, SR 29700, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

technické parametry - GEM+ TV (SD):

• Eutelsat 7A (7°E), freq. 11,221 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA