Široká nabídka DVB-T antén

UPC: Nový majitel promění konkurenční tržní prostředí

| redakce | tiskobrázek k článku: UPC: Nový majitel promění konkurenční tržní prostředí

Společnosti Liberty Global a Vodafone dnes oznámily, že dosáhly dohody o prodeji kabelových operací Liberty Global České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku, na základě které se tyto operace stanou součástí společnosti Vodafone.

"Toto je strategicky významná chvíle nejen pro naši společnost, ale i pro naše zákazníky a celé telekomunikační odvětví v České republice," uvedla společnost UPC.

"Kombinace společností UPC Česká republika a Vodafone vytvoří v naší zemi schopného vyzyvatele, který nabídne integrované a konvergované pevné i mobilní služby, což promění konkurenční tržní prostředí a přinese značné výhody našim zákazníkům. Transakce je předmětem schválení regulačních úřadů a bude oznámena Evropské komisi. Očekáváme, že regulační proces potrvá přibližně rok nebo déle, a že obchod bude uzavřen kolem druhé poloviny roku 2019. Až do uzavření obchodu budeme nadále fungovat nezávisle a vzájemně si konkurovat na trhu. Dokud nebude přijato schválení, nic se nemění ani pro zaměstnance, ani pro naše zákazníky," zdůraznila UPC.

Martin Miller, generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika, okomentoval oznámenou transakci následovně:

Nacházíme se ve chvíli, která redefinuje historii UPC v České republice. Tato transakce je uznáním dosavadních úspěchů týmu UPC a je zasazena do širší perspektivy vývoje telekomunikačního sektoru, který je poháněn konkurenčním bojem a potřebou poskytovat našim zákazníkům skvělou konektivitu a zábavné služby, včetně kvalitního zákaznického zážitku. Transakce, která je předmětem regulačního schválení, vytvoří sloučeného a plně konvergovaného národního přeborníka s rozsahem potřebným pro významné investice do infrastruktury a inovativních bezdrátových, video a širokopásmových služeb příští generace, jež si zákazníci i byznys žádají. Z transakce budou mít rovněž prospěch rezidentní i firemní zákazníci, kteří budou mít k dispozici ještě větší hodnotu a výběr. Tento obchod nastartuje také další soutěžení a povzbudí další hráče k tomu, aby vylepšili svou nabídku a zvýšili vlastní investiční úsilí.

Až do schválení regulačními úřady a dokončení transakce je společnost UPC plně odhodlána pokračovat ve své nezávislé činnosti na trhu jako samostatný subjekt, který je součástí skupiny Liberty Global. Společnost UPC zůstává i nadále zavázána k pokračování ve svých investicích, které vytvářejí hodnotu pro naše zákazníky, ekonomiku, společnost i naše lidi. Naším hlavním cílem v současné době je pokračovat v tom, co děláme nejlépe - tedy umísťovat naše zákazníky a lidi na první místo. Budeme pokračovat v inovacích a rozšiřování našeho podnikání, abychom mohli našim zákazníkům nadále přinášet nejlepší služby.“