Místo pro Vaši reklamu

V Itálii startuje nový televizní kanál Focus

| redakce | tisk

Na italském trhu zahájil zkušební vysílání nový televizní kanál Focus. Aktuálně se vysílají upoutávky na pořady, které divákům přinese stanice Focus včetně odpočítávání do zahájení pravidelného vysílání, které je naplánováno na 17. května 2018.

Kanál Focus se v italském pozemním multiplexu objeví na pozici zábavního kanálu Mediaset Italia 2 - na 35. pozici v EPG. Stanice Mediaset Italia 2 se přesunula na 120. pozici.

V Itálii startuje nový televizní kanál Focus
▲ V Itálii startuje nový televizní kanál Focus

Satelitní diváci mohou italský kanál Focus naladit zdarma v rámci distribučního multiplexu v režimu multistream na družici Eutelsat 5 West A na bývalé pozici Mediaset Italia 2. Pro příjem je nutné přijímací zařízení, které podporuje příjem programů v režimu multistream. Pro běžný DTH příjem stanice Focus zatím není šířena. V rámci DTH platformy TivúSat je na pozici Mediaset Italia 2 nadále vysílán tento program a pravděpodobně zde stanice zůstane. Focus se objeví na jiných parametrech.

Focus bude vysílat dokumenty a dokumentární filmy.

V Itálii ještě nedávno se program Focus vysílal. Stanici pod tímto názvem do 29. dubna 2018 provozovala televizní skupina Discovery, která se rozhodla Focus nahradit novým mužským kanálem Motor Trend. Po zhruba dvou týdnech se Focus vrací na televizní trh. Nově bude Focus provozovat mediální skupina Mediaset.

technické parametry - Focus:

• Eutelsat 5 West A (5°W), freq. 12,669 GHz, pol. H, SR 35000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK/multistream/stream 2, FTA