Široká nabídka DVB-T antén

CS film: 6x Petr Kostka

| redakce | tisk

Petr Kostka, velká osobnost českého filmu, oslaví 11. června tohoto roku své osmdesáté narozeniny. CS film, televize českých a slovenských filmů, mu proto dne 10. června věnuje své vysílání. Nabídne hned šest filmů, v nichž Petr Kostka hraje a jeho hereckou dráhu navíc přiblíží ve zvláštním magazínu Filmových novin.

Petr Kostka pochází ze starého divadelního rodu, jehož kořeny sahají až do první poloviny 19. století. S manželkou, herečkou Carmen Mayerovou má dceru Terezu, která je rovněž herečka a moderátorka. Petr Kostka postupně vystupoval v Městských divadlech pražských, Národním divadle a v Divadle na Vinohradech. Pro film ho objevil režisér Jiří Krejčík, který ho obsadil do snímků Probuzení a Vyšší princip. Od té doby hrál nejen v řadě filmů, ale i televizních seriálů. Je velmi úspěšný i jako dabér. Dvakrát získal cenu Thálie a za mistrovský dabing i Cenu Františka Filipovského.

Den s Petrem Kostkou na CS filmu nabídne:

Florián (1961, režie Josef Mach, 12:00 hod.)
Klasická komedie o sedlákovi, který dostal od svatého Floriána nebeský provaz, s jehož pomocí bylo možné měnit počasí. A také o tom, co to všechno způsobilo. Dále hrají: Jiří Sovák, Jiřina Petrovická, Jana Hlaváčová, Rudolf Hrušínský, Marin Růžek, Josef Bek a další.

Zločin v dívčí škole (1965, režie Jiří Menzel, Ivo Novák a Ladislav Rychman 14:00 hod.)
Povídkový film natočený na motivy prvních detektivních povídek Josefa Škvoreckého. Tři příběhy natočené třemi režiséry jsou sjednoceny postavou detektiva Borůvky. Dále hrají: Lubomír Lipdský, Jana Gýrová, Jiří Kodet, Karla Chadimová, Jiřina Štěpničková, Zdeněk Řehoř a další.

Zlá noc (1973, režie Václav Matějka, 16:00 hod.)
Kriminální příběh, v němž se pátrá po vrahovi mladé dívky. Který z několika motivů zločinu bude nakonec ten pravý? Dále hrají: Carmen Mayerová, Michal Pavlata, Jaroslava Schallerová, Jiří Krampol, Karel Augusta a další.
Magazín Filmových novin - Petr Kostka (2018, připravil Ondřej Pohl, 17:30 hod.).

Svatba bez prstýnku (1972, režie Vladimír Čech, 18:00 hod.)
Život a láska v době protektorátu. Dramatický příběh, v němž dále hrají Michal Pavlata, Jana Preissová, Václav Neckář, Irena Kačírková, Viktor Preiss a další.

Pátek není svátek (1979, režie Otakar Fuka, 20:00 hod.)
Filmová komedie o obyčejném dni obyčejné rodiny plném nejen starostí, ale i úsměvů. Dále hrají: Jorga Kotrbová, Laďka Kozderková, Zdena Hadrbolcová, Jiří Kodet, Luděk Kopřiva, Josef Vinklář a další.

Magazín Filmových novin - Petr Kostka (2018, připravil Ondřej Pohl, 21:30 hod.).

Záchvěv strachu (1983, režie Jaroslav Soukup, 22:00 hod.)
Revoluční rok 1848, nezdařené povstání a jeden z jeho vůdců po návratu z vězení. Podaří se tajné policii ho zdiskreditovat? Dále hrají: Radoslav Brzobohatý, František Němec, Josef Abrhám, Štefan Kvietik, Libuše Geprtová a další

zdroj: ČSFS