Široká nabídka DVB-T antén

Pantelio: Programy Novy a Primy nešíříme

| redakce | tisk

Programy českých komerčních skupin TV Nova a TV Prima nejsou šířeny operátorem platformy Pantelio. Vysvětlil ve svém oficiálním vyjádření operátor této služby.

Slovenský satelitní B2B operátor Pantelio zaslal k nám do redakce e-mail, jehož znění čtenářům přinášíme:

Týmto by som Vás chcel požiadať o stiahnutie článku Pantelio, Magnet TV a co bude dál? 
Keďže podáva nesprávne a klamlivé informácie o programoch na platforme Pantelio. Naša platforma neposkytuje a nikdy neposkytovala programy skupiny Nova a Prima divákom na slovenskej republike. V prípade nestiahnutia článku budeme zvažovať právne kroky proti spoločnosti prevadzkujúcej Váš web
.“

Redakce webu Parabola.cz se ostře distancuje od tvrzení operátora Pantelio, že "podáváme nesprávné a klamlivé informácie". Veškeré informace uvedené v předmětném článku na našem webu pocházejí čistě z pozorování vysílaní platformy Pantelio na družici Hispasat za použití přístupového modulu Panaccess a jsou platné v čase zveřejnění článku. Redakce webu Parabola.cz neneseme odpovědnost za pozdější změny ve vysílání ze strany satelitního operátora Pantelio. Takovýto způsob komunikace satelitního operátora s médii považuje web Parabola.cz za nešťastný.

Příjem Nova2 z Pantelia (již dříve zveřejněný screen před změnou frekvence)
▲ Příjem Nova2 z Pantelia (již dříve zveřejněný screen před změnou frekvence)

Operátor Pantelio dnes prováděl další úpravy ve svém vysílání. Mnoho programů opět změnilo vysílací parametry, zejména došlo ke změnám SIDu.

U programu Nickelodeon byl vyřešen problém se zvukem a byla obnovena distribuce kanálu Filmbox Plus. Stále není funkční slovenský program Music Box.

Příjem Prima PLUS z Pantelia - v době publikování tohoto textu se program vysílal  FTA
▲ Příjem Prima PLUS z Pantelia - v době publikování tohoto textu se program vysílal FTA

Naopak po dnešních změnách jsme zaregistrovali značné problémy s programy České televize, konkrétně ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD, kde dochází k samovolnému zadrhávání obrazu.

Příznak WSS byl jako zázrakem nastaven na programech Retro Music TV a Rik TV, který byl zároveň překlopen do HD rozlišení. U maďarských programů TV2, RTL2 HU, Cool TV, Prizma TV/RTL+, Sorozat+, Muzsika TV je stále vysílání bez příznaku WSS (16:9) a obraz je tak nadále deformovaný.

V době publikování tohoto textu byl volně dostupný program Prima PLUS s příznakem kódování.

Tento článek je volným pokračováním prvního a druhého dílu článku Pantelio, Magnet TV a co bude dál?