Místo pro Vaši reklamu

Pantelio, Magnet TV a co bude dál? (2.)

| redakce | tisk

Vysílání všech programů bylo obnoveno kromě programu Music Box a Filmbox Plus. Došlo k řadě přesunů na jiné transpondéry.

Do HD byly překlopeny další programy: M1, M2, Duna TV, Eurosport 2, Arena Sport 1, Arena Sport 2, Fine Living, Food Network. Bylo zahájeno vysílání TUTY TV, které zatím není k dipozici B2B zákazníkům v SK regionu. 

Vysílání ČT24 HD z paketu Pantelio
▲ Vysílání ČT24 HD z paketu Pantelio

Technická kvalita překlopených maďarských stanic do HD (M1, M2, Duna) však není příliš dobrá, opět se používá poměrně nízký datový tok a při rychlých pohybech obraz pixelizuje, viz obrázky.

V této souvislosti byl navýšen kritizovaný datový tok pro program ČT24 HD, který je nyní již sledovatelný, viz obr. Bohužel kvalita vysílání filmového kanálu JOJ Cinema HD zůstala nezměněna. Operátor Pantelio připravil i řadu nových programových pozic, zřejmě i pro další lokální programy, tentokrát české. Je otázkou jak se takovéto množství programů vejde na jednotlivé transpondéry a jaká bude výsledná kvalita vysílání. Dále nutno připomenout, že ne zdaleka všechny programy, které operátor avizoval, že budou v HD, tam jsou. 

Vysílání M2 HD z paketu Pantelio
▲ Vysílání M2 HD z paketu Pantelio

Pantelio se odpočátku nedokázalo vyrovnat s technickými nedostatky ve vysílání jako je vypnutý příznak WSS (16:9) na maďarských programech TV2, RTL2 HU, Cool TV, Prizma TV/RTL+, Sorozat+, Muzsika TV, slovenské RiK a na českém programu Retro Music TV, takže výsledný obraz je zde deformovaný.

Program Nickelodeon je po změnách "vylepšen" a je šířen bez zvuku.

První část zprávičky najdete zde.