CryptoBox 800 UHD

Spojení DTH služeb Canal Digital s Viasat

| redakce | tisk

Společnost Nordic Entertainment Group (NENT Group), přední streamingová společnost v severském regionu, uzavřela dohodu s Telenor Group o spojení Viasat Consumer (satelitní pay-tv a širokopásmová TV) s Canal Digital (satelitní placená TV).

Cílem této kombinované společnosti je poskytnout podstatné synergie a hodnotu pro akcionáře a také poskytnout zákazníkům lepší nabídku.

Kombinovaná společnost vygenerovala k 30. červnu 2019 celkový objem prodejů ve výši 7,6 miliardy SEK a 1,257 milionu abonentů. Očekává se, že tato kombinace přinese roční synergie ve výši zhruba 650 milionů SEK, s plným účinkem od roku 2022. Očekává se, že ve společné firmě nastanou podstatné změny. DTH služby spojených firem budou poskytovány ze satelitů Thor na pozici 0,8°W.

Kombinace společností podléhá schválení regulačními úřady EU a očekává se, že bude dokončena v první polovině roku 2020.

"Jsme velmi rádi, že můžeme s Telenorem oznámit tento společný podnik. Kombinace Viasat Consumer a Canal Digital dává dokonalý smysl. Vytváříme rozsáhlého televizního operátora, který chce vytvořit udržitelnou hodnotu pro zákazníky a vlastníky a být schopen konkurovat velkým regionálním a místním konkurentům. Struktura společného podniku 50/50 a sdílená vize pro značky, produkty a způsob, jak zajistit ještě lepší zážitek pro spotřebitele. V rychle rostoucím odvětví streamování. Nový společný podnik chce být hlavním distribučním partnerem pro naše kanály Viasat i Viaplay," řekl Anders Jensen, prezident a CEO skupiny NENT.

"Společný podnik hodlá využívat služby Telenor Satellite na 1° západně pro přenos DTH, což představuje solidní základ pro vysílání společnosti Telenor Satellite," uvedl Jørgen C. Arentz Rostrup, CFO Telenor Group.