Quantcast
CryptoBox 800 UHD

TivúSat zařadí filmový kanál Cine 34 a hudební TV

| redakce | tisk

Na italském trhu začne za necelé dva měsíce vysílat nový filmový kanál s názvem Cine 34. Jde o nový projekt italské mediální skupiny Mediaset, který bude dostupný divákům pozemního vysílání (DVB-T) a satelitní platformy TivúSat.

Kanál Cine 34 začne vysílat 20. ledna 2020 a bude divákům 24 hodiny denně přinášet výhradně filmovou klasiku italské a mezinárodní produkce od 40. až po 90. léta minulého století.

Cine 34 se v DVB-T objeví na pozici 34 a v nabídce Tivúsat na pozici 55 na místě již neexistující stanice Cine Sony.

Cine 34 (foto: FB)
▲ Cine 34 (foto: FB)

TivúSat bude stanici Cine 34 nabízet v MPEG-4/H.264 v klasickém SD rozlišení a to z kapacitních důvodů. Aktuálně nemá provozovatel volnou kapacitu na HD distribuci. Nicméně Mediaset již ohlásila, že během roku 2020 bude pomalu převádět zbytek programů do HD rozlišení. Cine 34 bude v TivúSat zakódována a pro příjem bude nutná přístupová karta. Volné vysílání bude dostupné v režimu multistream na pozici5°W.

Večerní vysílání Cine 34 bude tématicky zaměřeno:

Pondělí - filmoví umělci (artové filmy)
Úterý - sexy krásky (erotické filmy)
Středa - se zbraní v ruce (akční, krimi)
Čtvrtek - nezbývá než se smát (komedie)
Pátek - stíny záhad (thriller, horor)
Sobota - říkali mu western (western)
Neděle - Supercult (kultovní filmy)

Tématické večery na Cine 34 budou začínat vždy ve 21:10 hodin.

80% filmů na Cine 34 bude italské produkce (taková obdoba českého CS filmu). Zahraniční klasické filmy se budou vysílat přes den. Večer v prime time budou filmy pouze italské.

Další rozšíření nabídky chystá TivúSat na leden až únor 2020 (přesné datum zatím není stanoveno). Do nabídky budou přidány tři hudební kanály z portfolia Mediasetu: Radio 105 TV, Radio 101 TV a Virgin TV. Stanice pravděpodobně nebudou FTA a pro příjem bude zřejmě nutná přístupová karta TivúSat.

TivúSat se postupně stává atraktivní televizní platformou s bezplatnou nabídkou. Zpočátku byla platforma koncipována na maximálně 50 stanic v SD a maximálně 20 v HD. Dnes již provozovatel DTH služby nabízí 110 stanic v SD, 50 v HD a brzy čtyři ve 4K.

zdroj: Mediaset + franck + vl.info

Reklama
Vybrané články