Quantcast

Sváteční program ČT zaujal nejvíce diváků od roku 1997

| redakce | tisk

Vysílání České televize v průběhu uplynulých tří svátečních dnů se stalo nejúspěšnějším od roku 1997, kdy se začala měřit televizní sledovanost pomocí peoplemetrů.

Programy České televize dosáhly rekordního podílu na sledovanosti, který přesáhl 47 %. V hlavním vysílacím čase se na některou ze stanic České televize dívalo průměrně více než padesát procent lidí, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Nejsledovanějším pořadem dosavadního vánočního programu se stala nová pohádka Princezna a půl království, kterou na Štědrý večer vidělo bezmála 2,5 mil. diváků starších čtyř let. Stala se tak nejen nejsledovanějším pořadem letošního roku, ale i třetí nejsledovanější štědrovečerní pohádkou posledních patnácti let.

Princezna a půl hrálovství (foto: ČT)
▲ Princezna a půl hrálovství (foto: ČT)

Premiérová pohádka režiséra Karla Janáka měla ohlas i z hlediska odložené televizní sledovanosti. V rámci dvou dnů po jejím úterním uvedení si ji pustilo dalších více než půl milionu diváků starších čtyř let. Druhým nejsledovanějším pořadem Štědrého dne se stala pohádka Anděl páně 2, kterou vidělo živě 2,2 milionu diváků starších čtyř let při podílu na sledovanosti 48 %. Trojici nejsledovanějších pořadů večera uzavřely Pelíšky.

Čertí brko (foto: ČT)
▲ Čertí brko (foto: ČT)

Na Boží hod vánoční nejvíce zaujala pohádka Čertí brko, kterou živě vidělo více než 2,3 milionu diváků starších čtyř let a dalších 300 tisíc odloženě v rámci následujícího dne po odvysílání. Podíl na sledovanosti činil více než 51 %. Jedná se tak o druhou nejsledovanější pohádku na první svátek vánoční v této dekádě.

Na Štěpána zvolili televizní diváci po desetiletí oblíbenou pohádku Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Živě ji vidělo téměř 1,6 milionu diváků starších čtyř let při podílu na sledovanosti 38 %.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články