CryptoBox 800 UHD

6867 programů na satelitech Eutelsatu

| redakce | tisk

Přes satelity francouzského operátora Eutelsat se na konci prvního čtvrtletí letošního roku vysílalo celkem 6867 programů, což bylo o dvě procenta méně než ve stejném období před rokem a stejný počet jako v mezikvartálním srovnání.

Počet programů ve vysokém rozlišení (HDTV) se zvýšil o 10 procent na 1667 a penetrace HD obsahu se zvýšila na 24,3% ve srovnání s 21,5% před rokem.

K rozvoji přispěla nová televizní platforma v subsaharské Africe - Ghana RCS na pozici7°E a stejně tak obnovení a rozšíření byznysů v západním Balkánu na pozici 16°E.

Sídlo Eutelsatu (foto: Eutelsat)
▲ Sídlo Eutelsatu (foto: Eutelsat)

Během kvartálu bylo díky uvedení satelitu Eutelsat 7C do komerčního provozu rozšířena kapacita o 19 transpondérů pro africký trh, zatímco na pozici5°W byl uveden do provozu nový satelit Eutelsat 5 West B, který nahrazuje dosluhující družici Eutelsat 5 West A.

Na konci března letošního roku měl Eutelsat celkem 1377 transpondérů v ekvivalentu 36 MHz jednotek, což je meziročně pokles o 41 jednotek a pokles o 10 v mezikvartálním porovnání. Čísla reflektují ukončení životnosti satelitu Eutelsat 12 West B na pozici 12,5°W a sníženou kapacitu na pozici 5°W po přesunu služeb ze satelitu Eutelsat 5 West A na Eutelsat 5 West B. Na druhou stranu se kapacita rozšířila díky nové družici Eutelsat 7C na pozici 7°E.

62% příjmů Eutelsatu pocházejí z vysílání programů. Z profesionálních video a datových služeb 14%. Vládní služby generují 12% výnosů, fixní širokopásmové služby 6% a mobilní konektivita 6%.