CryptoBox 800 UHD

2 firmy dodají 4 satelity pro SES

| redakce | tisk

Lucemburská společnost SES (Astra) si vybrala dva americké výrobce satelitů Northrop Grumman a Boeing Company na dodávku 4 nových satelitů, které mají vyřešit změny v C pásmu a splnit cíle Federální komunikační komise na zavedení služeb 5G.

Společnost Northrop Grumman dodá dva satelity GeoStar v3, z nichž každý bude vybaven kapacitou v C pásmu a poskytne služby, na které jsou koncoví uživatelé zvyklí. Oba satelity SES 18 a SES 19 budou navrženy, sestaveny a testovány v Dulles ve Virginii.

Firma Boeing dodá dva vysoce výkonné plně elektrické satelity na bázi 702SP. Družice SES 20 a SES 21 budou vyrobeny a smontovány v Kalifornii v Los Angeles.

Satelity SES 20 a SES 21 (foto: SES)
▲ Satelity SES 20 a SES 21 (foto: SES)

Tyto čtyři nové satelity budou poskytovat kapacitu jen v C pásmu a společnosti SES umožní uvolnit 280 MHz střední pásmo spektra pro použití sítí páté generace (5G) a hladce migrovat stávající zákazníky v C pásmu na nové frekvence.

Každý ze satelitů bude mít 10 primárních transpondérů se šířkou pásma 36 MHz plus záložní kapacity, aby mohly poskytnout přenos digitální televize do více než 120 milionů televizních domácností a poskytovat kritické datové služby.

Satelity budou vyneseny během třetího čtvrtletí 2022 a budou umístěny na pozicích 103 stupňů západně, 131 stupňů západně a 135 stupňů západně.

Náklady na výrobu těchto 4 satelitů, které jsou součástí investic ve výši 1,6 miliardy USD, oznámila SES v květnu.