CryptoBox 800 UHD

Comedy Centra Extra skončil. Odstartoval Nicktoons

| redakce | tisk

Regionální verze komediálního a zábavního kanálu Comedy Central Extra pro Balkán ukončila vysílání. Program se svého času vysílal s českými titulky na českém a slovenském televizním trhu. Nyní mají diváci k dispozici jiný kanál - plně lokalizovaný do češtiny formou dabingu Prima Comedy Central.

Stanice Comedy Central Extra začala vysílat v češtině od července 2012. Na českém a slovenském trhu tento program skončil o necelých 5 let později - na konci května 2017. V pondělí 14. prosince 2015 spustila společnost VIMN nový kanál Prima Comedy Central.

Na místě Comedy Central Extra v distribučním multiplexu MTV Networks na satelitu Thor 6 se nyní vysílá program Nicktoons v regionální verzi pro balkánský region. Na českém a slovenském trhu se již Nicktoons vysílá v češtině z jiné distribuční linky.

Propagace nové Nicktoons v Srbsku (foto: Total TV)
▲ Propagace nové Nicktoons v Srbsku (foto: Total TV)

Kanál Nicktoons je určen pro děti od 4 do 10 let. Divákům přináší oblíbené seriály jako Želvy Ninja, Alvin a Chipmunkové, Kung Fu Panda a další řady populárních animovaných filmů z knihovny Nickelodeonu.

Nicktoons se vysílá do téměř 90 milionů domácností ve 29 zemích po celém světě. Stanici vlastní společnost ViacomCBS, provozovatel sesterských kanálů Nickelodeon a Nick Jr.

Od svého spuštění je Nicktoons také součástí DTH služeb Total TV a DigitAlb (obě 16°E).

technické parametry distribuční trasy Nicktoons pro Balkán (dříve Comedy Central Extra):

Thor 5 (0,8°W), freq. 12,226 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, CA Viaccess