CryptoBox 800 UHD

Polská TVR se změní na Home TV

| redakce | tisk

Ve středu 8. července 2020 polský regulátor médií KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji) souhlasila se změnami licence provozovatele polské stanice TVR. Regulátor změnil provozovatele stanice z Nova Media na MWE Media a také název stanice TVR na Home TV.

Program Home TV bude vysílat denně, nejméně 12 hodin denně a bude mít universální charakter.

K přejmenování stanice provozovatel uvedl, že název TVR odkazoval na dobu, kdy se jednalo televizní stanici pro zemědělce (TVR - Telewizja Rolnicza). Nyní provozovatel používá TVR jako zkratku Twoja Rozrywka (Tvoje zábava). Provozovatel očekává, že nové jméno zvýší popularitu programu a zvýší zájem o programy stanice. Držitel licence informoval, že se změnou názvu se nezmění programová skladba stanice.

Stanice TVR začala vysílat v roce 2010 na základě změněné licence stanice TVC, která získala licenci počátkem roku 2008. Kanál TVC nikdy nezačal vysílat. Od roku 2013 je program TVR k dispozici ve vysokém rozlišení (TVR HD). Verze SD i HD mají stejný obsah - liší se jen technickou kvalitou přenosu.

Polská TVR se změní na Home TV
▲ Polská TVR se změní na Home TV

V roce 2016 byla podepsána dohoda o převzetí většinového podílu ve společnosti Nova Media a majitelem je Michał Winnicki. Nova Media je společnost, která zvítězila v tendru na akvizici TVR od insolvenčního správce.

Polská stanice TVR vysílá dokumentární firmy, kulinářské, hudební, sportovní či přírodopisné pořady. Program je v nabídce operátorů DTH služeb Platforma Canal+, Orange TV Polska a kabelových a IPTV sítí a také v některých lokálních multiplexech.

zdroj: satkurier.pl