CryptoBox 800 UHD

OTT služba Zapni.tv ukončila činnost

| redakce | tisk

K dnešnímu dni 15. července 2020 ukončila svoji činnost internetová televizní služba na bázi OTT (Over-the-top) Zapni.tv. Důvodem k ukončení je podle provozovatele celá řada - stále komplikovanější legislativa, silná konkurence na trhu, dlouhodobé minimální marže i stále rostoucí náklady.

"V průběhu posledního roku jsme se snažili najít nejen nový, inovativní obchodní model, ale i nové příležitosti, které by umožnily dále rozšiřovat portfolio nabízených služeb - ani jedno se však příliš nezdařilo. Za situace, kdy se provoz ZAPNI.TV dlouhodobě pohybuje na hranici pokrytí nákladů, a kdy se nám během poledního roku nepodařilo dosáhnout významnějšího růstu, jsme dospěli k závěru, že služby ZAPNI.TV nebude možno dále provozovat," uvedl operátor Zapni.tv.

Zapni.tv
▲ Zapni.tv

Zapni.tv se charakterizovala jako internetová kabelovka, která byla zákazníkům dostupná přes internet nejenom na území České republiky ale i v rámci Evropské unie. Pro sledování SD vysílání postačovalo internetové připojení alespoň o rychlosti 3 Mbit/s, pro HD od 6 Mbit/s. Nabídka byla dostupná na chytrých zařízeních jako je telefon, tablet, počítač, smart TV, Android TV či přes set top box.

Po konci jedné OTT služby mají diváci nadále k dispozici řadu jiných služeb ze kterých mohou vybírat - mj. Skylink Live TV a Telly, které provozují i satelitní televizi, případně služby od dalších operátorů s OTT, event. IPTV službou.