Quantcast

Televize LG NanoCell jsou šetrné pro oči

| redakce | tisk

Společnost LG electronics (LG) oznámila, že její televizory NanoCell (modely 65NANO90, 65NANO80) prošly ověřením společnosti Underwriters Laboratories (UL) s výsledkem “No Photobiological LED Hazard,“ (LED bez fotobiologického rizika) což označuje, že jsou tyto televizory velmi šetrné ke zraku diváků.

Z pozice přední celosvětové společnosti zaměřené na bezpečnost technických produktů UL potvrdila, že LG televizory NanoCell získaly klasifikaci mimo všechny rizikové skupiny. To znamená, že produkty vystavují zrak a pokožku diváka vůbec té nejnižší možné míře LED ozáření. UL zároveň testy výrobků s LED technologií provádí v souladu s bezpečnostními normami Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC 60065, IEC 62471), ve kterých měří různé typy optického záření včetně modrého světla nebo infračerveného a ultrafialového záření.

Testované televizory NanoCell vyzařují ještě menší množství modrého světla, než vyžaduje jakákoli riziková kategorie, protože místo modrého podsvícení používají bílé světlo. Při vystavení modrému světlu během sledování televize nebo jiných displejů byla prokázána únava, poruchy spánku a dlouhodobé problémy se zrakem.

LG NanoCell TV - UL Verified (foto: LG)
▲ LG NanoCell TV - UL Verified (foto: LG)

LG televizory NanoCell jsou nejen šetrné ke zraku diváků, ale kvalita jejich obrazu je nepřekonatelná. Nanočástice v televizoru bleskurychle upravují vlnovou délku světla tak, aby přenášely jasné a čisté barvy podobné těm, které najdeme v přírodě.

Kromě certifikace televizorů NanoCell prošly testováním UL také vlajkové panely LG OLED a zařadily se do kategorie s nízkou mírou modrého světla. Podmínky této certifikace vyžadují, aby míra vyzařovaného modrého světla byla nižší než 50 % hodnoty uvedené v bezpečnostní normě IEC. LG OLED displeje získaly také certifikaci Eye Comfort Display od německé nezávislé kontrolní společnosti TÜV Rheinland.

Řada našich NanoCell modelů podává skvělý obraz plný jasných a živých barev, ale díky minimalizaci emisí modrého světla je šetrná k očím diváků,“ řekl Nam Ho-Jun, viceprezident vývoje LG Home Entertainment Company. „Společnost LG bude i nadále jedním z hlavních představitelů na poli prémiových televizí a bude přinášet vynikající produkty pro domácí zábavu bez zbytečného zatížení zraku diváků.“

Reklama
Vybrané články