Arianespace vynese tři satelity Intelsatu
| redakce | tiskSpolečnost Arianespace dopraví do vesmíru tři nové telekomunikační satelity Intelsatu během dvou letů. Půjde o satelity Galaxy 35, Galaxy 36 a Galaxy 37. Ty budou vyneseny za pomocí nosných raket Ariane 5 a Ariane 6.
Arianespace vypustí satelity Galaxy 35 a Galaxy 36 v rámci jedné mise v roce 2022 a Galaxy 37 v roce 2023. Oba starty proběhnou z evropského kosmodromu Kourou na palubě nosných raket Ariane 5 a Ariane 6.
Všechny tři satelity budou pracovat v horní části C pásma. Touto misí Intelsat splní zrychlené harmonogramy uvolnění části spektra C pásma stanovené Federální komunikační komisí (FCC) začátkem letošního roku. FCC požaduje, aby bylo uvolněno pásmo pro mobilní operátory pro zavedení 5G služeb.
Nové satelity zhotoví a dodá společnost Maxar Technologies na bázi platformy 1300.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VIII
20:00 Modrá krev III: Zejdlicové ze Šenfeldu
20:20 Policie Modrava I (13)
20:15 Polabí (75)
20:10 Dívka na koštěti
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (2/9)
20:10 Prezidentka
20:30 Dunaj, k vašim službám XIV. (18)
20:20 Inženýrská odysea (9)